Zabawki dla pięciolatka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pięciolatek posiada już wiele ważnych umiejętności. Ponadto dzieci w tym wieku, przeważnie wiedzą czego chcą, co lubią i czym się interesują. Wybierając zabawki dla pięciolatka, warto zwrócić uwagę, żeby nie były one zbyt proste i nie nudziły go. Maluchy lubią być aktywne i dużo się ruszać, co też powinno mieć znaczenie w zakupie produktu dostosowanego do zachowania oraz zainteresowania pociechy.

Pomysły na trafione zabawki dla pięciolatka

Pięciolatek bardzo często lubi się bawić samochodzikami. Dobrym rozwiązaniem dla niego będą tory wyścigowe dla dzieci. Maluch będzie musiał najpierw je poskładać w odpowiedni sposób, zgodny z instrukcją, a następnie bawić się swoimi ulubionymi samochodzikami. W sklepach można znaleźć najróżniejsze tory, zarówno mniej jak i bardziej skomplikowane. Warto wybrać te wykonane np. z drewna lub innych wytrzymałych materiałów, aby mieć pewność, że wytrwają przez dłuższy czas.

Wybierając zabawkę dla pięciolatka, warto zainteresować się pojazdami dla dzieci. Chłopcom z pewnością przypadną do gustu auta, które mają napęd elektryczny lub które są sterowane pilotem. Dobrym rozwiązaniem są pojazdy związane z wykonywaniem różnych zawodów np. wozy policyjne, strażackie, karetki. Ciekawe są także samochody, w których dziecko może usiąść i przemieszczać się np. za pomocą klasycznych pedałów. Zabawką, która nigdy nie wychodzi z mody jest także rower. W specjalistycznych sklepach może znaleźć modele dostosowane do każdego wieku dziecka i wybrać ten odpowiedni dla naszego malucha.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*