Jak się ubrać na pogrzeb?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uroczystości pogrzebowe to szczególne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jest to nie tylko bardzo trudne przeżycie pod względem emocjonalnym, ale również sytuacja wymagająca określonego sposobu zachowywania się oraz ubierania. Wiele osób nie jest pewnych jak należy ubrać się na pogrzeb, jednak aby nie wzbudzić niepotrzebnego zainteresowania, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Stonowana kolorystyka odzieży i odpowiednie do sytuacji dodatki

Panowie mają naturalnie nieco łatwiejszą sytuację, ponieważ jako odpowiedni strój na pogrzeb wystarczy im garnitur w ciemnym kolorze albo zestaw złożony z dopasowanej marynarki i spodni. Najlepiej, by były one w kolorze granatowym, grafitowym albo czarnym, który uważany jest nie tylko za bardzo schludny i elegancki, ale również za kolor żałoby. Panie z kolei mogą włożyć eleganckie sukienki o długości przynajmniej do kolan, a jako nakrycie głowy wykorzystać bardzo modne woalki pogrzebowe. Przypominają one niewielkie kapelusiki lub opaski i mogą być noszone zarówno przez młode, jak i przez dojrzałe kobiety.

Woalki używane w trakcie uroczystości pogrzebowych przypominają nieco modele ślubne, takie jak https://allure.com.pl/slubne, jednak w tym przypadku należy szczególnie uważać, by nie popełnić swoistego faux pax. Do stroju w ciemnej tonacji kolorystycznej, takiej jak wspomniane czernie albo grafity należy koniecznie dobrać odpowiednią woalkę w odpowiadającym zestawi kolorze. Oprócz sukienek do kompletu panie mogą także włożyć wygodne, czarne kombinezony z zabudowanym dekoltem oraz klasyczne zestawy bluzek i spódnic.  

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*