System WMS – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

WMS to skrót od angielskiej nazwy Warehouse Management System. Jest to aplikacja, która automatyzuje procesy zarządzania zapasami w magazynie. Innymi słowy, pomaga w bardziej efektywnym i skutecznym zarządzaniu zapasami. Śledzi wszystkie produkty, ich ruch i lokalizację w dowolnym momencie. Chcąc wyposażyć swój magazyn w taki system, warto zajrzeć na stronę https://prowms.pl/system-magazynowy/, która oferuję sprawdzony i funkcjonalny system WMS.

Oto kilka kluczowych cech, których powinieneś szukać w systemie WMS:

Zarządzanie informacjami o produktach (PIM)

Funkcja ta pozwala na przechowywanie informacji o każdym produkcie, jak również jego wariantach w jednym miejscu. Można również aktualizować te informacje w razie potrzeby, bez konieczności ręcznego wprowadzania zmian w wielu miejscach. Funkcja ta pozwala również na zarządzanie poziomami zapasów poprzez śledzenie pozycji sprzedanych i tych, które są jeszcze dostępne do sprzedaży, tak aby żaden klient nie był rozczarowany z powodu braku zapasów.

Śledzenie zapasów

Ta funkcja pozwala na śledzenie każdego elementu, gdy porusza się z jednej lokalizacji do drugiej w magazynie lub między magazynami. Można również monitorować jego aktualną lokalizację w dowolnym momencie i wiedzieć, gdzie się znajduje w danym momencie. Dzięki temu wiadomo, kiedy coś trzeba uzupełnić lub przenieść z jednego miejsca na drugie, aby nie było zakłóceń w działalności z powodu brakujących towarów lub opóźnionych dostaw itp.

Wysyłka i odbiór

Jest to bardzo ważna funkcja, która pozwala na śledzenie wszystkich przesyłek, które są wysyłane i odbierane. Możesz także monitorować ich aktualny status, np. gdzie są w tranzycie, kiedy dotrą i tak dalej. Dzięki temu wiesz, jeśli coś jest opóźnione lub zostało utracone w tranzycie i możesz natychmiast podjąć działania naprawcze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*