Jakie meble pasują do mieszkania w stylu skandynawskim?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wystrój wnętrz oparty na stylistyce charakterystycznej dla krajów północy jest bez wątpienia wiodącym trendem aranżacyjnym. Na rynku dostępnych jest mnóstwo elementów wyposażenia oraz dodatków opartych na estetyce i założeniach tego nurtu. Bazuje on na minimalizmie i naturalizmie dlatego też zastanawiając się nad odpowiednim narożnikiem do salonu lub stołem do jadalni, należy mieć na uwadze te kluczowe aspekty. Czym jeszcze kierować się przy wyborze mebli do mieszkania, jeśli chcemy urządzić je w stylu skandynawskim? 

W zgodzie z naturą

Uwarunkowania geograficzne i związane z nimi zależności pogodowe są siłą sprawczą i filarem, na którym opiera się podstawowa kolorystyka tego typu pomieszczeń. Dominująca jasna paleta objawia się głównie w białych ścianach, dzięki którym zyskujemy przejrzyste cztery kąty, które nabierają charakteru za sprawą kontrastów. Przeciwstawne zestawienia sprowadzają się przede wszystkim do wyboru sprzętu utrzymanego w czerni i wszelkich odcieniach szarości. Zazwyczaj są to popielate kanapy i ciemne akcesoria, które świetnie komponują się z rozświetlonym otoczeniem. Ciepłą i miłą aurę wnętrz zapewnia odpowiedni dobór tkanin, dlatego też meble takie jak narożnik z pufami, sofa czy fotel powinny być obite grubym materiałem. Grube pledy i wzorzyste koce dopełnią w doskonały sposób przestrzeń wypoczynkową.

Styl skandynawski cechuje się zamiłowaniem do natury i silnie hołduje ekologii dlatego też drewno jest podstawowym tworzywem, jeśli chodzi o podłogi, stoły czy też kuchenne blaty. Sosnowy komplet do jadalni utrzymany w surowej konwencji lub regularna komoda doskonale wpisują się w ten klimat. Przeważają w nim proste formy pozbawione zdobień i ekstrawagancji. W tego rodzaju aranżacjach istotą jest funkcjonalność, należy więc zachować umiar i nie wypełniać pomieszczeń zbędnymi przedmiotami. Przepych jest tu zdecydowanie niewskazany zarówno w kwestii elementów o dużych gabarytach, jak i w przypadku dodatków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*