Na jakie meble postawić, aranżując kawalerkę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W miastach wiele osób mieszka w kawalerce, czyli niewielkim lokalu o powierzchni maksymalnie do 35 m2. Taki obiekt wyjątkowo trudno jest funkcjonalnie i efektownie urządzić – oczywiście ze względu na mocno ograniczoną przestrzeń użytkową. Aby osiągnąć ten cel, należy przede wszystkim bardzo umiejętnie dobrać wszelkie meble. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się tutaj konstrukcje wielofunkcyjne, ponieważ pozwolą zaoszczędzić sporo wolnego miejsca, a jednocześnie będą się prezentowały wystarczająco ładnie. 

Pomysłowe rozwiązania gwarantują sukces

Głównym pomieszczeniem w każdej kawalerce jest pokój wypoczynkowy pełniący rolę zarówno salonu, jak sypialni. Warto w nim umieścić w pierwszej kolejności wygodną sofę z funkcją spania, która w ciągu dnia będzie służyła jako typowe miejsce do siedzenia, natomiast nocą jako miejsce do spania. Wybierzmy koniecznie model obity tapicerką odporną na zabrudzenia i łatwą w czyszczeniu.

Zamiast foteli zaleca się natomiast postawienie na lekkie siedziska – np. pufy skórzane pufy lub worki w kształcie piłki. Ich ogromną zaletą jest możliwość bezproblemowego przenoszenia w dowolnej chwili. Całość aranżacji z powodzeniem dopełni ażurowy regał oraz estetyczny stolik kawowy ze szklanym blatem i stalowymi nogami. Nie zapomnijmy też o wysokiej szafie na ubrania z drzwiami przesuwnymi. Posiada ją w ofercie choćby ten sklep online: https://www.meblezagrosze.pl/szafy-forte,1611.htm.

Oto meble, które powinny się znaleźć w pozostałych wnętrzach:

– przedpokój – mała komoda na buty z wysuwaną półką

– kuchnia – szafki ścienne wiszące do samego sufitu, kompaktowy stół i cztery stołki barowe (hokery)

–  łazienka – funkcjonalna półka słupkowa z kilkoma szufladami i jedną większą komorą na ręczniki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*