Jak urządzić gabinet?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gabinety zazwyczaj kojarzą nam się jako osobne pomieszczenie w domku na przedmieściach. W większości przypadkach tylko niektórzy mogą mieć warunki, na stworzenie sobie dodatkowego pokoju do pracy. Osobne pomieszczenie nie jest warunkiem koniecznym i w tym celu z powodzeniem można zagospodarować kawałek miejsca nawet w sypialni.

Praktyczne rady w projektowaniu gabinetu

Na gabinet najlepiej przeznaczyć miejsce z dala od różnego rodzaju hałasów. Powinno też być nieużywane przez innych domowników, aby nie przeszkadzali i posiadać odpowiednie wyposażenie. Wszystko zależy od charakteru wykonywanej tam czynności, ale niezależnie od tego biurko będzie podstawowym elementem wyposażenia. Przyda się również wygodne krzesło, aby długie na nim przebywanie nie powodowało dyskomfortu. Można się też zdecydować na różnego rodzaju półki czy szuflady na różne drobiazgi.

Kolory w pomieszczeniu powinny być raczej stonowane. Jaskrawa kolorystyka będzie męcząca dla oczu, lepiej się sprawdzą kolory uspokajające. W pracy biurowej bardzo ważne jest oświetlenie. Trzeba będzie odwiedzić sklep z lampami, aby dobrać odpowiednią lampkę.

Strumień światła powinien dokładnie oświetlać dany fragment biurka i stać po odpowiedniej stronie w zależności od tego, czy piszemy prawą lub lewą ręką. W ostatnim czasie modne stały się lampy z abażurem typu https://lightfactory.com.pl/lampy-z-abazurem-cat-119. Można je postawić nie tylko na biurku, ale też zawiesić pod sufitem. Ponadto, pasuje ona do każdego stylu, przez co może stanowić uzupełnienie do wnętrza gabinetu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*