Tajniki makijażu permanentnego oczu – co należy o nim wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny oczu – jak się do niego przygotować?

Zabieg makijażu permanentnego, zwany inaczej mikropigmentacją, jest operacją, do której należy się odpowiednio przygotować. Pamiętaj o tym aby przez jej wykonaniem skóra była nawilżona i wygładzona. Jeśli farbujesz rzęsy henną wstrzymaj się z tym na kilka dni przed zabiegiem. Ważne, abyś co najmniej na miesiąc przed zabiegiem nie stosowała żadnych preparatów ani odżywek stymulujących porost rzęs. W dniu zabiegu powinnaś się wyspać, oczy powinny być wypoczęte.

Jaki jest koszt mikropigmentacji oczu?

Dokładny koszt bywa różny w zależności od konkretnego gabinetu. Minimalny koszt zabiegu powinien wynosić 400 zł. Jeśli cena jest niższa gabinet nie jest godny zaufania. Każda profesjonalna linergistka ceni swoje usługi, ponieważ zabieg musi być bezpieczny.

Jakie kwalifikacje posiada linergistka?

Ze względu na brak regulacji prawnych w tym aspekcie linergistką może zostać każda osoba posiadająca odpowiednie umiejętności. Najczęściej jest to osoba, która ukończyła kurs makijażu permanentnego. Obecnie jednak w Polsce istnieje też możliwość zdobycia tych kompetencji innymi sposobami – jak szkolenia czy roczna szkoła. Najważniejsza podczas nauki jest praktyka, ponieważ jest to zawód wymagający umiejętności manualnych. Z przyswajaniem wiedzy nie należy się spieszyć – zacznij od podstaw, a następnie przejdź do bardziej zaawansowanych metod.

Makijaż permanentny oczu – przeciwwskazania.

Zabieg mikropigmentacji oczu nie może zostać wykonany u każdego – przeciwwskazań jest wiele – oto najpoważniejsze z nich, które całkowicie uniemożliwiają wykonanie zabiegu:

– schorzenia serca

– choroby nowotworowe

– diabetyzm

– epilepsja

– hemofilia

– choroby skóry o charakterze aktywnym, takie jak łuszczyca czy pokrzywka

– choroby okulistyczne – jak zapalenie rogówki, a także inne schorzenia siatkówki i rogówki

– zaburzenia psychiczne

– alergia na barwniki

Jak wygląda i ile trwa zabieg makijażu permanentnego oczu?

Nie licząc przerw pomiędzy konkretnymi etapami wykonanie mikropigmentacji oczu zazwyczaj trwa maksymalnie sześć godzin i w przypadku profesjonalnych gabinetów przeważnie dzieli się na trzy etapy, w trakcie których wykonuje się kreski permanentne.

Etap pierwszy – konsultacja i wizualizacja

Na tym etapie konsultujesz się z linergistką, aby ustalić jaki jest pożądany efekt. Wykona ona na twojej twarzy próbny rysunek przy użyciu tradycyjnych kosmetyków, aby zwizualizować Ci docelowy efekt zabiegu. Dopełnicie także wszystkich kwestii formalnych, jak na przykład wykluczenie przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Do kolejnego etapu możesz przystąpić od razu lub ustalić inny termin.

Etap drugi – wprowadzenie barwnika pod skórę

Linergistka znieczuli miejscowo twoje powieki i okolice oczu. Następnie przy użyciu jednorazowej igły barwnik (w przypadku powiek najczęściej o kolorze czarnym lub brązowym – jeśli chodzi o brwi, stosowane są różne odcienie brązu i szarości) zostaje wprowadzony pod skórę w miejsca, które określiłaś wcześniej podczas konsultacji. Sam zabieg może trwać od jednej do trzech godzin. Wszystko zależy od tego jak bardzo skomplikowany jest rysunek, ile części twarzy jest poddawana zabiegowi oraz od wcześniejszych ustaleń, które poczyniła z Tobą wykonująca go linergistka. Pośpiech jednak w przypadku tego zabiegu nie jest wskazany.

Etap trzeci – korekta

Przerwa między drugim, a trzecim etapem wynosi zazwyczaj około czterech tygodni. Wynika to z tego, że po wykonaniu pierwszego zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, powstają także strupki. Powinnaś dać skórze czas na wygojenie – do korekty przystąpić wtedy, kiedy strupki całkowicie znikną. Kiedy to się stanie linergistka uzupełni ewentualne ubytki w pigmentacji twojej skóry i nada makijażowi permanentnemu ostateczny kształt. Ta część trwa zazwyczaj od kilkudziesięciu minut do maksymalnie dwóch godzin.

Rodzaje kresek w makijażu permanentnym oczu.

Efekt różni się w zależności od rodzaju zastosowanej kreski. Dzielą się one na górne i dolne, i różnią między sobą obszarem wykonania, a także stopniem złożoności podczas bezpośredniej realizacji.

Kreska górna w linii rzęs – obszar jej wykonania nie wykracza poza linię rzęs. Skutkuje optycznym powiększeniem oczu, a także wzmocnieniem ich oprawy. Pod względem efektów wizualnych jest to najdelikatniejszy rodzaj kreski stosowanej w makijażu permanentnym oczu. Sprawia wrażenie zagęszczenia rzęs.

Kreska górna średnia – najczęściej stosowany rodzaj kreski, ze względu na to, że świetnie zastępuje codzienny makijaż oczu. Obejmuje on linię rzęs oraz obszar znajdujący się zaraz nad nią, sprawiając wrażenie lekkości.

Kreska górna dekoracyjna – znana powszechnie jako eyeliner stanowi najbardziej wyrazisty rodzaj kreski. Gruba kreska wykracza poza zewnętrzny kącik oka.

Kreska dolna – pigment w jej przypadku aplikuje się pomiędzy pojedynczymi rzęsami, od pierwszej do ostatniej. Obejmuje wyłącznie wieniec rzęs i stanowi w makijażu permanentnym dopełnienie względem kresek górnych każdego rodzaju. Intensywność kreski zależy od wielkości i kształtu oczu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*