Problemy z wilgocią w domu – jak je rozwiązać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymywanie się wilgoci w domu to problem, którego nie należy lekceważyć. Może prowadzić do uszkodzenia murów oraz rozwoju pleśni i grzybów. Jeżeli domowe sposoby walki z wilgocią są nieskuteczne, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Przyczyny zawilgocenia domów

Problemy z dużą wilgotnością powietrza w pomieszczeniach najczęściej spowodowane są niesprawną wentylacją. Gotowanie czy też suszenie prania to czynności sprzyjające powstawaniu pary wodnej, która może osadzać się na sufitach i ścianach. Źródłem problemów z wilgocią może być także nieprawidłowa izolacja fundamentów i podciąganie kapilarne. Mury chłoną wodę opadową, co sprzyja ich stopniowej degradacji.

Profesjonalne osuszanie ścian

Proces osuszania ścian należy rozpocząć od zlokalizowania źródła problemów. Jeżeli jest nim nieprawidłowo wykonana izolacja fundamentów, można wykorzystać metodę iniekcji. Stosuje ją chociażby firma z witryny https://kaiser-one.pl/osuszanie-budynkow-katowice/. Polega ona na ostrzykiwaniu muru specjalnym preparatem, który wiąże wilgoć i zapobiega jej dalszemu rozprzestrzenianiu się. Najczęściej wykorzystywane są silikatowe płyny, które krystalizują się pod wpływem wody. Iniekcja charakteryzuje się dużą skutecznością i pozwala na trwałe pozbycie się wilgoci z domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*