W jakich sprawach może pomóc geodeta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Geodeci pełnią wiele ról w branży budowlanej, które mogą się różnić w zależności od wielkości projektu i rodzaju budynku. Mogą być zaangażowani w ocenę szkód gruntowych lub oczyszczanie terenu, pomagać w planowaniu nowych inwestycji i doradzać w zakresie inwestycji, które zostały już ukończone.

Geodeci zazwyczaj pracują w prywatnej praktyce lub dla władz lokalnych lub departamentów rządowych. Mogą również pracować dla dużych firm budowlanych lub podwykonawców.

Kim jest geodeta?

Geodeta to osoba, która została przeszkolona i posiada kwalifikacje do wykonywania pomiarów gruntów. Geodeta jest odpowiedzialny za mierzenie, mapowanie i dokumentowanie terenu przy użyciu teodolitów, niwelatorów i sprzętu GPS. Narzędzia te mogą mierzyć odległości, kąty i elewacje na miejscu szybko i dokładnie z jednej centralnej lokalizacji lub wielu lokalizacji jednocześnie, wykorzystując bezprzewodową komunikację między instrumentem a stacją bazową.

Współpracuje z twórcami map, aby stworzyć dokładne mapy badanego terenu. Geodeci tworzą również plany budynków przy użyciu oprogramowania komputerowego. Doświadczonego geodetę znajdziesz na stronie http://geodraw.pl/.

Badania są wykorzystywane do określenia dokładnej lokalizacji nieruchomości i jej granic, ale mogą być również wykorzystywane do określenia dokładnej wielkości i kształtu działki, jak również wszelkie służebności lub naruszeń na nieruchomości. Geodezja jest również wykorzystywana w projektach zagospodarowania przestrzennego, aby upewnić się, że wszystkie fazy są realizowane zgodnie z planem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*