Na podstawie jakich cech wybrać kawę do domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawę kochają ludzie na całym świecie. Mocną, aromatyczną i gorącą. Jednak sposobów jej przyrządzania oraz gatunków i odmian jest tyle, że często trudno zdecydować się na zakup. Jaka kawa najlepiej sprawdzi się w domu?

Arabica – delikatny smak, który pokochają wszyscy

Wybierając kawę do domu, warto zwrócić uwagę na to, by miała ona delikatny smak, który przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Nie może ona być zbytnio kwasowa, ani też zbyt mocno palona. Dobrym przykładem takiej właśnie kawy jest ta widoczna na stronie https://mkcafe.pl/kawa-ziarnista-mk-cafe-brazylia-1kg-100-arabica. To łagodne, z lekką nutą słodyczy ziarna, które z pewnością zasmakują zagorzałym kawoszom, a także tym, którzy dopiero poznają bogactwo smaków kawowych ziaren. Podobnie, jak i inne pochodzące z Brazylii kawy, tak i ta cieszy się uznaniem ludzi na całym świecie.

Kupując kawę do domu, należy pamiętać również o odpowiednim jej zmieleniu. Stopień rozdrobnienia kawy zależeć powinien od tego, jaka metoda jej parzenia zostanie zastosowana. Ziarna przeznaczone do przyrządzania w ekspresach ciśnieniowych powinny być zmielone dość drobno i mieć konsystencję drobnoziarnistego cukru. Te natomiast, które zaparzać będziemy w kawiarkach lub dripperach mogą być nieco grubiej rozdrobnione. Decydując się więc na kawę ziarnistą, mamy pewność, że każdy z domowników zmieli ją stosownie do swoich potrzeb i upodobań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*