Wybór laptopa do pracy – na jaką markę postawić?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

W przeciągu ostatnich kilkunastu lat rynek laptopów znacząco się rozrósł, ponieważ nie tylko zaczęto produkować coraz większe ilości sprzętu komputerowego w różnym przedziale cenowym, ale swoją działalność rozpoczęło sporo nowych firm, oferując w miarę dobry sprzęt w przystępnej cenie. Osobisty komputer większości osób służy przede wszystkim do pracy, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby nie był on zaśmiecony zbędnym oprogramowaniem i działał w niezawodny sposób. Taki produkt powinien mieć w szczególności duże ilości pamięci RAM, a także nowoczesny dysk, dzięki czemu przez długi czas będzie dobrze służył swojemu użytkownikowi. Oczywiście zakup takiego sprzętu nie zawsze jest możliwy głównie ze względu na cenę, która odgrywa w tym przypadku kluczową kwestię. Na zakup jakiego laptopa warto się zatem zdecydować? Która marka będzie najlepsza? Aby się o tym przekonać, warto przeczytać poniższy artykuł.

Na rynku laptopów nie ma obecnie żadnego lidera, który wśród użytkowników miałby same pozytywne opinie. Nie od dziś wiadomo, iż każdy sprzęt ma zarówno jakieś plusy, jak i minusy, jednak nie ma raczej problemu ze znalezieniem dobrego sprzętu w niezbyt wygórowanej cenie. Oczywiście wiele osób uważa, iż najlepsze laptopy produkowane są przez firmę Apple, jednak jest to dosyć wysoka półka, na którą stać jedynie niewielki odsetek osób. Nie ma zatem co się zastanawiać nad komputerami Apple, poszukując raczej czegoś z niższej półki cenowej.

Laptopy do 1000 zł

Czy w tak niskiej cenie można zakupić dobrego notebooka, który dobrze będzie służył w pracy? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, uważając raczej, iż laptopy w tak niskiej cenie to po prostu szmelc. Jeszcze do niedawna zakup przenośnego komputera w tak niskiej cenie nie był raczej możliwy, jednak z czasem zaczęło się to zmieniać. Niskobudżetowe laptopy jak najbardziej warto brać pod uwagę, zastanawiając się nad zakupem sprzętu do pracy. Jakimi notebookami warto się jednak zainteresować w podanym przedziale cenowym? Najlepiej laptopami Lenovo. Sprzęty do 1000 zł tej marki są dosyć solidnie wykonane i mają bardzo przyjemną klawiaturę (nie na każdej można swobodnie i szybko pisać). Większość modeli ma ponadto dobrej jakości matową matrycę, a także całkiem dobry akumulator. Jak widać, w niskiej cenie można nabyć naprawdę bardzo przyzwoity sprzęt.

Laptopy od 1000 do 1500 zł

Podany powyżej przedział cenowy również został zdominowany przez komputery Lenovo. Jakiego jednak sprzętu można oczekiwać w podanej cenie? Naprawdę całkiem dobrego. W takim sprzęcie można liczyć w szczególności na dosyć dobrą klawiaturę, która w codziennej pracy biurowej powinna spisywać się wręcz znakomicie, a także na bardzo dobre wykonanie oraz w miarę cichą pracę samego sprzętu. Niektóre laptopy marki Lenovo zostały ponadto wyposażone 17-calowy wyświetlacz, hybrydowy dysk, a nawet w dotykowy ekran. Oprócz marki Lenovo całkiem ciekawe sprzęty do 1500 zł ma firma HP. Laptopy HP to bardzo proste w obsłudze sprzęty, które nikomu nie powinny sprawić żadnych trudności w trakcie ich użytkowania. Niezależnie jednak od swojej prostoty działanie notebooków HP jest całkiem przyzwoite, a dzięki pojemnemu akumulatorowi nawet przez kilka godzin można spokojnie pracować na baterii. Ostatnim polecanym producentem, który na tle pozostałych nie jest zbyt znany jest MSI. Laptopy tego producenta charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, a także całkiem przyzwoitymi podzespołami. Niektóre produkty marki MSI zostały dodatkowo wyposażone w dotykową matrycę, dlatego też zakup tego sprzętu to całkiem dobra decyzja.

Laptopy do 2000 zł

Poszukując laptopa z nieco wyższej półki cenowej, warto z pewnością przyjrzeć się nieco bliżej marce Asus. Asus oferuje solidnie wykonany sprzęt z dobrej jakości obudową i aluminiowymi częściami. Dzięki temu cała konstrukcja przenośnego komputera jest w odpowiedni sposób usztywniona, a zawiasy chodzą bez większego oporu, dzięki czemu ryzyko ich wyłamania się jest stosunkowo niewielkie. Laptopy marki Asus mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie stosunek wydajności do ceny sprzętu. Wśród pozostałych pozytywnych aspektów warto również zwrócić uwagę na bardzo dobrej jakości klawiaturę, zapewniającą pełny komfort w trakcie pracy, a także na wydajny akumulator.

Laptopy do 3000 zł

Ceny laptopów z wyższej półki zaczynają się wprawdzie od ok. 3000 zł, jednak do tej kwoty również można znaleźć całkiem dobry sprzęt, który nie tylko ułatwi codzienną pracę, ale dodatkowo będzie przez długi czas dobrze służył. Wystarczy jedynie dbać o niego w odpowiedni sposób. Obecnie do wspomnianej powyżej kwoty można zakupić bardzo dobry sprzęt marki Dell, Acer, a także Asus. Każda z tych marek oferuje bardzo dobrze wykonany i mocny sprzęt, który został wyposażony w bardzo dobre parametry. Decydując się na zakup notebooka w takiej właśnie cenie, warto również przyjrzeć się temu, co ma do zaoferowania Lenovo.

Zakup odpowiedniego laptopa to pracy to na pierwszy rzut oka spore wyzwanie, jednak określając dokładnie wszystkie swoje wymagania, a także maksymalny budżet nie powinno być żadnego problemu z wyborem dobrego sprzętu. W dosyć niskiej cenie można nabyć komputery marki Lenovo, które zostały całkiem przyzwoicie wykonane i z pewnością dosyć dobrze poradzą sobie w codziennej pracy. Z nieco wyższej półki warto wybrać z kolei laptopy marki Dell, Asus, a także Acer.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*