Tyflomapy dla placówek i instytucji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niewidome są w coraz mniejszym stopniu wykluczone z życia codziennego. Dotyczy to także firm, instytucji oraz placówek edukacyjnych, które sięgają po kolejne rozwiązania i formy wsparcia dedykowane dla osób niewidomych i słabowidzących. Poniżej przyglądamy się z bliska tyflomapy, które okazują się niezwykle pomocne we wszystkich miejscach odwiedzanych przez osoby niepełnosprawne wzrokowo.

Tyflomapy i ich wykorzystanie 

Tyflomapy to wypukłe makiety prezentujące daną okolicę. Mogą prezentować nie tylko ukształtowanie terenu, ale także rozkład pomieszczeń w danym budynku. W tym sensie są one pomniejszoną kopią danego budynku oraz pozwalają zapoznać się z jego konstrukcją. Tyflomapy zwiedza się przede wszystkim dotykowo – ich wypukła powierzchnia wskaże Ci, gdzie znajdują się korytarze, przejścia, drzwi, windy, schody oraz inne istotne elementy użytkowe. 

Zastosowanie tyflomap jest bardzo szerokie. W zasadzie mogą zostać wykonane dla niemal każdej budowli czy instytucji. Z przykładowymi projektami zapoznasz się pod linkiem: http://www.altix.pl/pl/realizacje/.

Tyflomapy warto zamawiać przede wszystkim do urzędów i placówek publicznych – szpitali, szkół, uczelni. Ponadto korzystają z nich placówki edukacyjne – w tym między innymi szkoły specjalne oraz integracyjne. Także atrakcje turystyczne zamawiają tyflomapy, pozwalające osobom niewidomym na bezpieczne i sprawne zapoznanie się z ich atrakcjami turystycznymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*