Na czym polega dezynsekcja i kiedy należy ją stosować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dezynsekcja to proces pozbywania się szkodników. Niektóre wspólne szkodniki, które były znane do infestacji domów obejmują płocie, szczury, myszy i pchły.

Szkodniki są uciążliwe z wielu powodów. Mogą one powodować reakcje alergiczne dla niektórych ludzi i zanieczyszczają żywność i wodę. Przenoszą również choroby takie jak tyfus, wścieklizna, hantawirus, dżuma i leptospiroza.

Najlepszym sposobem na pozbycie się szkodników jest zapobieganie. Zapobieganie obejmuje utrzymywanie śmietników w czystości i przechowywanie produktów spożywczych w szczelnych pojemnikach lub plastikowych torbach. Zapobiega to przedostawaniu się gryzoni i owadów do domu w poszukiwaniu źródeł pożywienia. Pomaga to również zapobiec rozprzestrzenianiu się infestacji z jednego pokoju do drugiego, jeśli jeden członek rodziny jest zarażony chorobą przenoszoną przez owady, taką jak świerzb lub wszy.

Kilka sposobów na zabezpieczenia mieszkania, przed szkodnikami

a) Uszczelnienie punktów wejścia – uszczelnienie pęknięć w ścianach lub wokół okien utrzyma owady na zewnątrz

b) Stosowanie środków owadobójczych – środki owadobójcze mogą być stosowane jako środki punktowe lub rozpylane w całym domu 

c) Stosowanie obroży przeciw pchłom lub sprayów – stosowanie obroży przeciw pchłom ochroni Twojego pupila przed pchłami, gdy przebywa on na zewnątrz, natomiast sprayów można używać w domu, aby zapobiec infestacji owadów.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy usług dezynsekcji, mogą się zapoznać z przykładową ofertą na witrynie https://vaco.com.pl/dla-biznesu/uslugi-ddd/dezynsekcja.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*