Modny dodatek nie tylko dla pań – kapelusz

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kapelusze stanowią ponadczasowe nakrycie głowy i wydaje się, że żadna moda ich nie wyeliminuje. To rozwiązanie, które dodaje elegancji całej stylizacji, a jednocześnie po prostu jest wygodne i praktyczne. W artykule zostaną przedstawione zalety tego rozwiązania dla mężczyzn.

Dodatek, który dodaje elegancji

To uniwersalne rozwiązanie, które nada się dla każdej płci. To nakrycie głowy stosowane było już bardzo dawno i dlatego kojarzy się przede wszystkim z modą retro. Jednak będzie odpowiednie nie tylko do takich stylizacji. Najciekawsze wydaje się połączenie go z długim płaszczem (nawiązującym choćby do filmów noir) lub kurtką. Dokonując takiego zakupu, mamy pewność, że ta część garderoby pozostanie z nami na wiele lat, ponieważ na pewno się nie zestarzeje w kwestii wyglądu (zresztą ostatnio wraca do mody).

Ciekawym połączenie będzie dobranie kapelusza do bawełnianych chinosów, marynarki i mokasynów. Komponując ubranie w ten sposób, stawiamy jednocześnie na elegancję i oryginalność. Garnitur dobrze komponuje się z tym nakryciem głowy. Kapelusz zwykle będzie dobrze wyglądał z kołnierzykiem. Dlatego, nawet przy wyborze go i uzupełnieniu stylizacji swetrem, warto zadbać, żeby wystawał spod niego kołnierz. Występuje wiele odmian tego nakrycia głowy i najdokładniej byłoby rozpatrywać dobór ubrań w zależności od rodzaju kapelusza. Fedora jest najpopularniejszym wariantem i wyróżnia się wklęsłą wkładką wzdłuż główki i zwykle filcowym rondem. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*