Filtry do wody – jakie kupić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda jest jednym z najważniejszych elementów naszej diety, więc jej zła jakość może się negatywnie odbić na zdrowiu. Kranówka w polskich domach pozostawia wiele do życzenia – często źle smakuje, brzydko pachnie, a przede wszystkim jest twarda i zawiera zbyt dużo szkodliwych substancji. Istnieją jednak skuteczne metody na szybkie uzdatnianie wody do picia – są to powszechnie już dzisiaj stosowane filtry, które można bez problemu kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet.

Marka ma znaczenie

Woda płynąca z kranu nierzadko posiada metaliczny posmak (z powodu chloru), co znacznie obniża smak przyrządzanych potraw czy herbaty albo kawy. Z wieloma problemami spotykamy się również w łazience, gdzie zbyt twarda woda wysusza skórę i negatywnie oddziałuje na żywotność urządzeń AGD oraz armatury.

Z tego powodu dobry filtr jest znakomitą inwestycją w nasze zdrowie i zapewnia lepsze funkcjonowanie wszelkich sprzętów. Jest także sposobem na obniżenie wydatków, gdyż dzięki niemu nie musimy kupować w sklepie tak dużo wody butelkowanej.

Decyzja o zakupie konkretnego produktu musi być skorelowana głównie z potrzebami mieszkańców domu – zależy m.in. od ilości spożywanej wody i efektu, jaki chcemy uzyskać. Na rynku są dostępne zarówno filtry usuwające wyłącznie zanieczyszczenia, ja i te, które działają kompleksowo – zmiękczają, odmanganiają oraz wzbogacają wodę o zdrowotne właściwości. Warto wybierać produkty znanych i cenionych marek.

Do najpopularniejszych należy zaliczyć:

filtr brita – najprostsze rozwiązanie stosowane w dzbankach, pozwalające na poprawę smaku i zapachu wody, a także usunięcie z niej chloru i wszelkich zanieczyszczeń o średnicy większej niż 5 µm

filtry do wody dafi – charakteryzują się wysoką skutecznością, są atrakcyjne cenowo, a na dodatek w pełni ekologiczne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*