Jak prawidłowo użytkować taras z desek kompozytowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski kompozytowe WPC są połączeniem trwałości i funkcjonalności materiałów wyprodukowanych sztucznie oraz nieszablonowości i unikatowego klimatu, który potrafią stworzyć jedynie elementy powstałe z prawdziwego drewna. Największym walorem takich desek jest ich odporność na wilgoć i promieniowanie słoneczne, a także na niskie temperatury. Nie odkształcają się, nie niszczą, ani nie tracą koloru z biegiem lat. Taka deska jest odporna nawet na ogień i działania mechaniczne, dlatego coraz częściej stosowana jest na taras w nowo wybudowanych domach. Nie wymaga szczególnej uwagi, ani specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Dla zachowania czystości warto jednak używać do mycia preparatów przeznaczonych do drewna kompozytowego. Pomoże usunąć zabrudzenia z olejów czy farb. Mają formę żelu, co zapewnia dogłębną penetrację szczelin deski. Na rynku chemicznym dostępne są też substancje rewitalizujące, które powodują, że kolor staje się bardziej intensywny. Na co dzień wystarczy jednak używać zwykłej wody z płynem do naczyń, aby usunąć błoto czy ziemię.

Czy drewniane deski na tarasie są równie łatwe w pielęgnacji?

Taras wykonany na przykład z takiego drzewa jak modrzew drewno, którego idealnie nadaje się na ten cel, wymaga impregnacji specjalistycznym lakierem, lub lakierobejcą. Co kilka lat należy też malować drzewo tarasowe, które mimo dokładnej impregnacji robi się czarne. Należy też chronić je przed wilgocią. Zwykłe pozbywanie się brudu przy użyciu wody i mopa nie jest więc wskazane. Łatwo wysunąć wniosek, że deski kompozytowe są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości i pielęgnacji niż ich naturalne odpowiedniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*