Trening crossowy – przebieg i zalety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wśród wielu rodzajów treningu i aktywności fizycznych, jakim możemy się podjąć, trening crossowy zgodnie z opiniami ekspertów jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiągnięcie świetnej formy i doskonałej kondycji. Czym dokładnie jest trening crossowy, jak wygląda i jakie zalety wynikają z jego uprawiania? 

Czym jest trening crossowy?

Cross training można zdefiniować jako wszechstronny, uzupełniający i bardzo zróżnicowana aktywność fizyczna, przy pomocy której będziemy w stanie uaktywnić wszystkie partie mięśniowe. Dlaczego  cross training staje się coraz bardziej popularny? Urozmaica on dotychczasowe ćwiczenia i treningi, które dotychczas wykonywaliśmy na siłowni lub w klubie fitness. Rozwija partie mięśni, które podczas naszych treningów są nieaktywne. Dodatkowo trening crossowy jest coraz powszechniejszy wśród sportowców uprawiających określoną dyscyplinę sportową, ale też wśród osób, dla których odpowiednia kondycja jest bardzo ważna. 

Jak powinien przebiegać trening crossowy?

W zależności od naszych dotychczasowych aktywności sportowych, trening crossowy powinien wyglądać inaczej. Jeśli na co dzień zajmujemy się jedynie bieganiem, dobrym pomysłem jest wykonywanie jogi, pływania czy kajakarstwa w ramach treningu crossowego. Osoby, które regularnie uczęszczają na siłownie, powinny jako trening crossowy obrać zajęcia fitness takie jak zumba czy inne zajęcia fitness realizowane przez http://familygym.com.pl. Jak widać, zasada treningu crossowego polega na wykonywaniu aktywności, które podczas naszych standardowych treningów są zaniedbywane.

Jakie są korzyści wynikające z uprawiania treningu crossowe

Cross training to doskonały pomysł na szybkie, intensywne treningi tych partii mięśni, których zazwyczaj nie aktywizujemy. Dzięki temu efekty naszych dodatkowych treningów będą natychmiastowo widoczne co więcej, większa dywersyfikacja dyscyplin i rodzajów treningu przysłuży się wypracowaniu równowagi kondycyjnej w każdym obszarze. Dodatkową korzyścią jest brak nudy i rutyny, która często przewija się w ćwiczeniach standardowych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*