Czy aktywność fizyczna w czasie ciąży jest wskazana?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety uprawiające sport często zastanawiają się czy po zajściu w ciążę możliwe jest kontynuowanie swojej codziennej aktywności fizycznej. Jak się okazuje, odpowiednia dawka ruchu może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia ciężarnej, a także wpłynąć pozytywnie na dziecko. Należy tylko wiedzieć jak ćwiczyć, żeby było to maksymalnie bezpieczne.

Łatwiejszy poród, mniejsze dolegliwości

Odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne w trakcie ciąży mają na celu podniesienie sprawności, złagodzenie dolegliwości bólowych (takich jak choćby bóle kręgosłupa) oraz jak najlepsze przygotowanie do porodu. Wzmacniają przy tym układ oddechowy i poprawiają wydolność płuc, wspierają układ krwionośny i mięśniowy. Trening musi być jednocześnie dostosowany do możliwości kobiety, jej kondycji, aktualnego samopoczucia, trymestru ciąży oraz przede wszystkim – stanu zdrowia. I dlatego przed ich rozpoczęciem niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciąże, który musi wyrazić zgodę na ćwiczenia.

Szybszy powrót do sprawności po porodzie

Aktywność fizyczna w ciąży może być również pomocna pod kątem, przyszłego powrotu do formy. Kobiety, które ćwiczą będąc w błogosławionym stanie, najczęściej szybciej odzyskują sprawność i dawną figurę. Należy przy tym wiedzieć, gdzie udać się na takie zajęcia. Poszukując profesjonalnego miejsca, gdzie są prowadzone ćwiczenia w ciąży Warszawa jest miastem w którym nie będzie problemu z jego znalezieniem. Najlepiej sprawdzają się tu centra rehabilitacji, które zatrudniają wykwalifikowane osoby, co daje gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności ćwiczeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*