Planszówki – połączenie przyjemnego z pożytecznym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic zna doskonale ulubione sformułowanie dzieci w każdym wieku: „Mamo/Tato, nudzi mi się”. Oczywiście czasami można udawać, że gotująca się woda albo włączony odkurzacz zagłuszyły nam tę popularną frazę, ale w końcu przychodzi moment, gdy nie pozostaje nam nic innego, jak zrobić coś z tą słynną nudą. Rozwiązaniem popularnym już od dziesiątek lat są gry planszowe. Choć obecnie często takie gry nie posiadają klasycznej „planszy”, jak to ma miejsce w przypadku szachów czy warcabów, to pewne rzeczy pozostają niezmienne. Gry planszowe to świetna zabawa dla całej rodziny czy grupy przyjaciół oraz okazja to wypracowania wielu przydatnych umiejętności, a często i zdobycia wiedzy.

Rozwijanie umiejętności i wyobraźni to dobra zabawa

Na rynku dostępny jest cały szereg gier mających na celu ćwiczenie refleksu i spostrzegawczości. Popularnym reprezentantem tej kategorii jest  gra Dobble, dostępna w wielu wersjach i nadająca się dla dzieci nawet od lat 3. Jeśli dziecko uwielbia samo kreować swój świat i ciągle coś wymyśla, można pomóc mu w rozwijaniu jego wyobraźni kupując jedną z całej serii gier Story Cubes. Istota tej zabawy polega na tworzeniu krótkich historyjek opartych na obrazkach umieszczonych na ściankach kostek do gry.

Z kolei grając w Dylematy Króla, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą rozwinąć strategiczne myślenie i umiejętność negocjacji, cechy cenne również we współczesnym świecie. inną ze strategicznych gier jest znana od lat, dostępna z wieloma opcjami rozszerzeń, gra Carcassonne. Jako rozrywka dla całej rodziny przypadnie do gustu graczom w rożnym wieku. Wszystkie wymienione gry i wiele więcej można znaleźć w sklepie internetowym zgrany.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*