Z czego składa się e-papieros?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni ostatnich lat rozwinęła się moda na rzucanie palenia. Znaczna część osób pod wpływem troski o swoje zdrowie całkowicie tego zaprzestaje, natomiast inni decydują się na wybór zamiennika. Tak zwane e-papierosy stają się coraz bardziej popularne nie bez powodu. Przede wszystkim są dziesięciokrotnie tańsze od tradycyjnych papierosów, wyglądają estetyczniej i mogą posiadać rozmaite smaki. Wielu ich zwolenników uważa, że dzięki użytkowaniu wersji elektronicznej są w stanie w prostszy sposób zerwać ze swoim nałogiem, a dodatkowo nie szkodzą one zdrowiu.

Ich dużym atutem jest nieskomplikowana budowa. Współczesne wersje e-papierosów składają się przede wszystkim z ustnika, baterii lub wkładu na e-liquid (inaczej nazywanego clearomizerem). Bateria stanowi główny element, stanowiący zasilanie urządzenia. Jej pojemność i czas ładowania są uzależnione od wybranego modelu. W przypadku osób, które wypalają niewielkie ilości papierosów w ciągu dnia, wystarczy ładowanie raz na kilka dni. W baterii jest też umiejscowiony specjalny mikroprocesor, którego rolą jest podgrzewanie liquidu do pożądanej temperatury. Jednym z wymagających najczęstszej wymiany elementów są grzałki. To właśnie one są odpowiedzialne za prawidłowy smak.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeżeli nie chcemy kupować tradycyjnego liquidu (składającego się z gliceryny roślinnej i glikolu propylenowego wymieszanych ze sobą w odpowiednich proporcjach), możemy go zastąpić beznikotynowym zamiennikiem. Tak zwany premix jest dostępny na rynku w większych pojemnikach, od swojego poprzednika. Ze względu na jego większą gęstość, należy dodać do niego bazę, od której ostatecznie będzie zależna moc naszego płynu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*