Kiedy tanio można kupić opał?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obniżenie kosztów ogrzewania jest marzeniem każdego mieszkania domu. Można to zrobić na różne sposoby: ocieplając budynek, wymieniając piec, zmieniając typ opału, a także kupując go w odpowiednim momencie roku. Kiedy najlepiej jest kupować opał, by zapłacić za niego jak najmniej?

Poza sezonem grzewczym

Przede wszystkim najlepszy moment na zakup opału to okres, gdy nie pali się w piecach. Popyt na węgiel, koks, ekogroszek czy pellet jest wtedy najmniejszy, przez co ceny znacznie spadają. Jeżeli na ten moment trafimy, to możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, kupując od razu paliwo na cały rok. Niezależnie czy zakup wykonujemy na składzie węglowym, czy też w markecie budowlanym kupujemy np. workowany ekogroszek Białystok jest jednym z miast, gdzie możemy zamówić go nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także tych internetowych. Dzięki temu możemy zaoszczędzić jeszcze kilka lub kilkanaście procent ceny, ponieważ w sieci wszystkie towary są tańsze. Opał zostanie nam przywieziony do domu, lub będziemy mogli odebrać go na składzie.

Podczas promocji

Warto również szukać różnego rodzaju promocji. Czasami zniżki podczas nich mogą sięgać do kilkudziesięciu procent. Często są one organizowane przez hurtownie, dla osób które szukają dużej ilości opału, który chcą zakupić na jeden raz. Jeżeli zawsze kupujemy węgiel jednorazowo, na cały sezon grzewczy, to takie promocje są skierowane właśnie do nas. W jaki sposób można je znaleźć? Najlepiej szukać w sieci. Są one ogłaszane na stronach składów węglowych online, a także hurtowni opału. W ostatnim czasie bardzo często są one organizowane dla tych, którzy kupują pellet Rybnik ma wiele firm, które zajmują się jego dystrybucją zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Podsumowując, jeśli chcemy tanio kupić opał, to najlepiej robić to poza sezonem grzewczym. Oprócz tego dobrze jest trzymać rękę na pulsie i szukać różnego rodzaju promocji. Warto również dokonywać jednorazowego zakupu paliwa na cały sezon, bo wtedy można skorzystać z niższych cen hurtowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*