Fryzura dla twarzy owalnej – jaka pasuje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owalny kształt twarzy jest najczęściej spotykanym kształtem twarzy, stanowiąc prawie dwie trzecie populacji. Charakteryzuje się wąskim podbródkiem i czołem, zrównoważonym szeroką linią szczęki i kośćmi policzkowymi.

Do twarzy owalnej najlepiej pasują fryzury, które podkreślają jej szerokie kości policzkowe i eksponują piękną budowę twarzy, nie będąc przy tym zbyt surowymi czy kanciastymi.

Jeżeli masz owalną twarz, powinnaś unikać zbyt okrągłych lub kwadratowych fryzur, gdyż podkreślą one długość Twojej twarzy.

Istnieje wiele różnych rodzajów fryzur, które świetnie wyglądają na owalnych twarzach. Należą do nich:

Dłuższe fryzury z grzywką 

To świetna opcja, jeżeli chcesz, by Twoje długie włosy obramowały twarz i zatuszowały jej okrągłość lub pełnię na górze. Dłuższe grzywki można również stylizować na różne sposoby, aby nadać fryzurze wymiar i ruch.

Bob 

Inną popularną fryzurą dla kobiet o owalnym kształcie twarzy jest bob (lub fryzura do ramion), która dodaje objętości wokół linii szczęki i podbródka. Bob jest świetny, ponieważ pozwala Ci eksperymentować z różnymi stylami i długościami grzywki, zachowując przy tym prostotę i szyk!

Cięcia klinowe 

Cięcia klinowe sprawdzają się w przypadku każdego rodzaju włosów, ale są szczególnie dobre, jeżeli masz grube lub kręcone włosy, ponieważ zapewniają większą objętość niż większość innych rodzajów cięć.

Jeśli masz taki kształt twarzy i chcesz zmienić swoją fryzurę, to fryzjer Poznań, jest miastem, w którym wielu specjalistów Ci w tym pomoże.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*