Parking samochodowy – jak przystosować jego teren, aby jak najlepiej służył osobom przyjeżdżającym?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej samochodów jeździ po polskich drogach. Każdego dnia tysiące aut przemieszczają się po osiedlach i w centrach miast. Wszyscy chcą bez problemów dotrzeć na miejsce i bezpiecznie zaparkować swój samochód. Jakie jednak warunki powinien spełniać parking, by móc bezpiecznie z niego korzystać?

Organizacja parkingu w mieście

Najważniejsze wydaje się zapewnienie bezpiecznego i bezkolizyjnego wjazdu i wyjazdu z parkingu. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, kiedy wyjazd skierowany jest na ruchliwą ulicę albo przecina on chodnik i drogę rowerową.

Inny bardzo ważny aspekt to wszelkiego rodzaju słupki, pachołki, odboje parkingowe i barierki, które mają zapewnić bezpieczeństwo pojazdom oraz organizować ruch na parkingu. Powinny one być wyraźnie oznaczone, najlepiej w jaskrawych kolorach, pomalowane farbą fluorescencyjną.

Bardzo ważne jest również wykonanie na parkingu wyraźnych i czytelnych znaków poziomych jak linie wyznaczające konkretne stanowiska, strzałki określające kierunek jazdy, oznaczenie wjazdu i wyjazdu oraz miejsc przeznaczonych do parkowania dla osób niepełnosprawnych.

Najważniejsza sprawa dla bezpieczeństwa na parkingu to jednak skupienie i czujność kierowców oraz pieszych. Tego nic nie zastąpi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*