Jakie są korzyści używania etui do telefonu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadaczy smartfonów podzielić możemy na dwa typy. Pierwsi to ci, którzy sekundę po zakupie pakują go w etui. Drudzy natomiast, nazywani czasem przez pierwszą grupę „ryzykantami”, są zagorzałymi przeciwnikami wszelkich case’ów. Którzy z nich mają rację? Co możemy zyskać zabezpieczając telefon przy pomocy etui?

Ochrona przed upadkami

To zazwyczaj koronny argument zwolenników etui. Niestety obecne telefony bardzo różnią się od tych sprzed lat nie tylko zastosowaną w nich technologią, ale również wytrzymałością. Każdy z nas pamięta jeszcze czasy słynnych modeli Nokii, którymi można było bez baw wbijać gwoździe. Dzisiejsze smartfony, no cóż… bez dodatkowych zabezpieczeń są zupełnie bezbronne w przypadku nagłego kontaktu z ziemią. Szczególnie narażone na uszkodzenie są ekrany, jednak na szczęście, o ile telefon nie spada z bardzo małej wysokości, zazwyczaj w locie obraca się uderzając o podłoże obudową. Zabezpieczając ją nawet najprostszym etui, tak zwanymi „pleckami”, mamy dużo większą szansę, że przypadkowe upuszczenie telefonu nie skończy się poważniejszą awarią, gdyż tworzywo z którego jest ono wykonane świetnie amortyzuje uderzenia. Oczywiście jeżeli jesteśmy wyjątkowymi pechowcami, albo na co dzień zabieramy ze sobą smartfon w trudniejsze warunki, bezpieczniejszym rozwiązaniem będą etui pancerne. Zawsze warto też zainwestować dodatkowo w solidne szkło hartowane do przyklejenia na powierzchnię ekranu.

Ochrona przed zarysowaniami

Dużo częściej niż na poważne upadki, smartfony narażone są na kontakt z monetami, kluczami, czy na ciągłe ocieranie o metalowe guziczki przy kieszeniach jeansów. Nowiutkie, błyszczące i jednocześnie delikatne obudowy w takich warunkach szybko pokrywają się nieestetycznymi rysami i maleńkimi wgnieceniami, co sprawia, że bez ochrony większość modeli może już po kilku tygodniach wyglądać na mocno zużytą. Można oczywiście stale uważać na tego typu uszkodzenia, jednak bądźmy szczerzy – po smartfon sięgamy zazwyczaj przynajmniej kilkadziesiąt razy dziennie. Bez odpowiedniego zabezpieczenia nie jesteśmy w stanie uniknąć powstawania rys na obudowie.

Unikalny wygląd

Kupując nawet najlepiej zaprojektowany wizualnie smartfon możemy mieć pewność, że przynajmniej setki tysięcy osób mają dokładnie taki sam. Ciekawie wyglądające etui, takie jak np. ze strony https://funnycase.pl/produkty/2-apple/iphone-5-5s-se, pozwoli wyróżnić się na tle tego jednolitego tłumu i wyrazić swój własny styl, czy zainteresowania. Dzięki unikalnemu designowi case’a, możemy zmienić swój telefon w uroczego kociaka, pokryć go modnym orientalnym wzorem lub wyrazić swoją miłość do piłki nożnej. Wybierając tak pięknie zaprojektowane etui ozdobimy swój telefon w niebanalny sposób. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*