Pomysły na lokalizację sesji ślubnej

Pomysły na lokalizację sesji ślubnej

Danny Meneses/pexels.com

Sposób życia i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wymyślenie koncepcji sesji ślubnej to ogromne wyzwanie zarówno dla pary młodej, jak i fotografa. Największe znaczenie ma wybór odpowiedniej lokalizacji, ponieważ to od scenerii w dużej mierze zależy oryginalność i niepowtarzalność ujęć. Pamiętajmy o tym, że zdjęcia studyjne już dawno odeszły w zapomnienie, a ich miejsce zajęły te wykonywane na tle m.in. akwenów wodnych, ruin budynków czy zieleni. Powinna nas zainteresować zwłaszcza fotografia ślubna w Nowym Targu, ponieważ w mieście tym jest mnóstwo ciekawych miejsc idealnie nadających się na scenerię dla przyszłych małżonków. 

Łąka, jezioro, a może wesołe miasteczko?

Wśród par młodych największym powodzeniem niezmiennie cieszą się sesje w otoczeniu przyrody, czyli najczęściej wśród pól, w górach, w ogrodzie, w parku, na ukwieconych łąkach, w scenerii wiejskiej czy na tle lasu. Nierzadko uczestniczą w nich też dzieci i zwierzęta. Ciekawym pomysłem jest również zorganizowanie sesji na tle starych obiektów – np. w ruinach zamku, na zniszczonym dziedzińcu albo w pozostałościach po murach obronnych.

Kolejną polecaną scenerią są akweny wodne, takie jak jeziora, rzeki, stawy, baseny czy morze. W szczególności warto wykorzystać mostki i przystanie z łódkami, żaglówkami, ewentualnie rowerami wodnymi. Niepowtarzalnym tłem może być także to, które ukazuje wspólne hobby nowożeńców. Jeśli na przykład są miłośnikami jazdy konnej, wówczas fotografie można wykonać w stadninie.

Z kolei w sytuacji, gdy oboje są fanami motoryzacji, dobrym miejscem na sesję będzie warsztat samochodowy lub rajd motocyklowy. Inne interesujące plenery to m.in: sceneria miejska (zabytkowe ulice, kamienice oraz bramy, a poza tym oryginalne kawiarnie i puby), plac zabaw, wesołe miasteczko, pole pantballowe, stadion i hala sportowa, opuszczone kino lub teatr, stacja kolejowa, a nawet lotnisko. Jeśli naszym celem jest nietuzinkowa fotografia ślubna Nowy Sącz jest miastem, gdzie z pewnością znajdziemy pasjonata, który chętnie podejmie się tego zadania.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*