Jak urozmaicić zimowy jadłospis?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu osobom może się wydawać, że zima nie jest najlepszym czasem do prowadzenia zdrowej i urozmaiconej diety. Świeże warzywa i owoce są wtedy nieco droższe, a sezonowych produktów jest bardzo mało. Rzeczywiście jest to okres, kiedy przyroda bierze sobie na chwilę wolne, jednak nie oznacza to, że tracimy swoją szansę na zdrowe odżywianie. Co jeść w tym czasie, aby dostarczać organizmowi niezbędne witaminy i minerały?

Jak przechowywać żywność zimą?

Przygotowywanie zimowych zapasów kojarzy się zwykle z kiszeniem i konserwowaniem, jednak najtańszą i najprostszą opcją przechowywania warzyw i owoców jest ich mrożenie. Jest to proces, w którym produkty nie tracą swoich wartości odżywczych, a dzięki takiemu zabiegowi zachowują swoją świeżość i smak na bardzo długi czas.

Zamrożone warzywa i owoce z własnego ogródka, jak i te kupione w sklepie, w dalszym ciągu będą zdrowe i urozmaicą nasze posiłki, dostarczając organizmowi niezbędnych witamin. Są one łatwo dostępne przez cały rok i stanowią świetny dodatek do zup, jogurtów, a także domowych koktajli. Na obecnym rynku prężnie działają sklepy internetowe, które specjalizują się nie tylko w handlu tradycyjnymi plonami jak: marchewki, kalafiory itp., ale także w sprzedaży grzybów mrożonych, które również mogą być dobrym urozmaiceniem diety.

Zima to wymagający czas dla naszego organizmu. To wtedy jesteśmy najbardziej osłabieni i podatni na choroby. Dlatego tak kluczową kwestią jest zadbanie o odpowiednią dietę pełną witamin i minerałów, które umożliwią nam prawidłowe funkcjonowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*