Jak poznać że zwierzę ma pchły?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pchły to maleńkie owady, które żyją na skórze zwierząt i wysysają krew. Mogą one powodować dyskomfort u Twojego zwierzęcia, a nawet wywołać u niego chorobę. Infestacja pcheł może przenosić się z psa na psa, dlatego ważne jest, aby utrzymywać futro Twojego pupila w czystości i zdrowiu.

Jak rozpoznać, że Twój pies ma pchły?

Ugryzienie pchły będzie wyglądać jak czerwona plama na skórze psa. Możesz również zobaczyć małe czarne plamki w ich sierści – są to odchody pcheł. Jeśli Twój pupil ma pchły, prawdopodobnie będzie się bardzo drapał i próbował ugryźć miejsce, w którym został ugryziony, nawet jeśli nie będzie widocznego śladu ugryzienia.

Najlepszym sposobem na ustalenie, czy Twój pies ma pchły jest zabranie go do weterynarza. Badanie krwi może wykazać, czy Twój zwierzak został ugryziony przez pchłę, a także powie Ci, czy ma anemię od bycia tak często gryzionym. Kiedy już wiesz, że twój pies ma pchły, nadszedł czas, aby się ich pozbyć!

Jak pozbyć się pcheł?

Najlepszym sposobem na pozbycie się pcheł jest potraktowanie swojego pupila środkami na pchły, który zabija te pasożyty. Produkty te są dostępne w większości sklepów z lekami i sklepów z artykułami dla zwierząt. Aby znaleźć najlepsze leczenie pcheł dla swojego psa, zapytaj swojego weterynarza, który byłby najlepszy dla jego gatunku, wieku i wagi.

Jeśli masz kota, proces jest podobny, ale opcje są różne. Jeśli Twój kot ma pchły, porozmawiaj z lekarzem weterynarii o tym, jak najlepiej się ich pozbyć. Istnieje wiele produktów dostępnych bez recepty, które będą działać zarówno dla kotów, jak i psów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*