Jakie korzyści mogą odnieść użytkownicy poddający się regularnie waporyzacji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Korzystanie z waporyzatorów stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Rosnąca liczba osób korzystających z tego typu urządzeń wynika przede wszystkim z szeregu korzyści, jakie przynosi ich stosowanie. Najważniejszą z nich jest poprawa kondycji dróg oddechowych, ale zalet waporyzatorów jest znacznie więcej. Jeśli chodzi o aspekt zdrowotny, to w czasie procesu waporyzacji użytkownik inhaluje się wyłącznie parą (vaporem), która zawiera substancje aktywne. Pozbawiona jest natomiast szkodliwych substancji smolistych znajdujących się w papierosach. W ten sposób zmniejsza się również ryzyko zachorowania na raka. Zmniejszone podrażnianie dróg oddechowych wynika z tego, że dym wytwarzany przez waporyzator jest chłodniejszy niż dym z tradycyjnych papierosów. Brak substancji smolistych i tlenku węgla sprawia, że użytkownicy przestają cierpieć z powodu kaszlu palacza, odczuwając też znaczącą poprawę kondycji górnych dróg oddechowych. W procesie waporyzacji ziół można czerpać korzyści z nich płynące, bez obciążania organizmu toksycznym działaniem dymu. To szczególnie ważne w przypadku pacjentów, którzy stosują metodę w celach medycznych, np. dla zmniejszenia bólu czy nudności odczuwanych w czasie chemioterapii.

Smak, cena, koszty

Zaletą korzystania z waporyzatora jest również przyjemny zapach, który wydziela. Tego samego nie można powiedzieć o dymie papierosowym, który jest dla wielu osób drażniący, szczególnie w miejscach publicznych. Tymczasem aromat procesu spalania jest nie tylko przyjemny, ale i smaczny. Odpowiedzialne są za to grupy związków naturalnych – terepów. W czasie waporyzacji zioła mają zupełnie inny smak niż podczas ich palenia. To zdecydowanie różnica na plus. Dzieje się tak dlatego, że wspomniane terepy w czasie waporyzacji zostają podgrzane, a w dalszej kolejności są przez nas inhalowane. Natomiast w procesie spalania ulegają destrukcji. Rozważając korzyści waporyzatorów, nie sposób nie wspomnieć o aspekcie finansowym. W porównaniu do palenia tytoniu oraz e-papierosów, jest to stosunkowo tania przyjemność. Jednocześnie zapewnia dyskrecję. Przenośne waporyzatory są kompaktowe, nie zajmują wiele miejsca. Można je ze sobą zabrać niemal wszędzie i użytkować w miejscach publicznych. Co więcej, wytwarzana para wodna nie wydziela charakterystycznego zapachu, który zatrzymuje się  na odzieży czy meblach. 

Niewątpliwą zaletą waporyzatorów jest ich neutralny wpływ na środowisko naturalne. Para wodna, która jest efektem waporyzacji, nie ma szkodliwych związków chemicznych. W związku z tym nie wpływa negatywnie ani na ludzi w pobliżu nas, ani na przyrodę. Korzyścią jest także szybsze działanie. Inhalując się ziołami, można odczuć ich efekty szybciej niż w przypadku doustnej aplikacji olejków. Dzieje się tak, ponieważ para wodna wnika bezpośrednio do krwiobiegu wraz z tlenem. Nie przechodzi przez wiele skomplikowanych procesów metabolicznych tak jak w przypadku podania doustnego. Wszystkie te cechy waporyzatorów sprawiają, że ich popularność i atuty tylko się potwierdzają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*