W czym biegać latem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W okresie letnim mamy najczęściej do czynienia ze słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami. Bieganie w takich warunkach wymaga zastosowania odpowiedniego stroju, który powinien być przewiewny i zapewniać nam optymalną swobodę ruchów. Doskonale w tej roli sprawdzą się m.in. koszulki i spodenki termoaktywne wykonane z elastycznego materiału syntetycznego. Na https://skleptmk.pl/meskie/odziez-sportowa-treningowa można je znaleźć w różnych wariantach.

Nie zapomnijmy o nakryciu głowy

W lecie najlepiej jest uprawiać jogging w koszulce z krótkim rękawem, która skutecznie ochroni tors przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz oparzeniami słonecznymi. Musi być ona koniecznie stworzona z tkaniny syntetycznej (np. akrylu lub połączenia spandexu z nylonem), ponieważ dzięki temu będzie znakomicie odprowadzała wilgoć i zagwarantuje nam maksymalny komfort termiczny. Drugim niezbędnym elementem garderoby są krótkie spodenki – zarówno modele luźne, jak i obcisłe. Sprawdzą się one przede wszystkim w trakcie treningów w temperaturze powyżej 24 stopni Celsjusza. Alternatywą na nieco chłodniejsze dni są legginsy o długości 3/4 lub do połowy uda, charakteryzujące się idealnym przyleganiem do ciała.

Oprócz tego nie obejdzie się bez lekkiej czapki wykonanej z cienkiego materiału, mającej za zadanie zabezpieczyć głowę przed przegrzaniem i szkodliwym promieniowaniem UV. Najlepiej w tej roli spisują się klasyczne czapki z daszkiem, wyróżniające się specyficzną siateczką po bokach. Pozostałe wymagane elementy to m.in. skarpetki biegowe z tkaniny technicznej, sportowy stanik bezszwowy (kobiety) oraz obcisłe bokserki (panowie).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*