Jakie elementy ubioru wchodzą w skład stroju do taekwondo?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Taekwondo to jedna z bardzo popularnych sztuk walki wywodząca się z Korei. Stworzona została na potrzeby wojska, ale z czasem jej popularność była tak ogromna, że uznana została za sport narodowy. Podczas walki zawodnicy wykorzystują zarówno ręce, jak i nogi. Uprawianie tego sportu wymaga odpowiedniego stroju, który nie będzie krępował ruchów.

W co musi być wyposażony zawodnik taekwondo?

Klasyczny strój do taekwondo nazywany jest dobokiem. Składa się on z luźnej bluzy, czyli Sang-i, dopasowanych do ciała spodni Ha-i oraz pasa o szerokości 5 cm, którego kolor jest dostosowany do poziomu umiejętności. W tej sztuce walki wyróżnia się dziewięć stopni mistrzowskich oraz dziesięć stopni uczniowskich. Biały pas przeznaczony jest dla początkujących uczniów, ponieważ wyraża czystość i niewinność. Żółty zakładają osoby doświadczone, ale ciągle znajdujące się na początku swojej drogi. Pas w kolorze czerwonym ubierają zawodnicy posiadający duże doświadczenie, a jego odcień ma odstraszać przeciwnika i wzbudzać respekt. Czarny łączy w sobie wszystkie kolory, dlatego wskazuje na wysoki poziom posiadanej wiedzy oraz umiejętności.

Wybierając dobok warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonany. Duży wybór strojów do taekwondo można znaleźć na stronie https://tkdwear.com/pl/23-doboki. Oprócz odzienia, zwłaszcza początkujący uczniowie, powinni wyposażyć się także w ochraniacze na głowę, stopy oraz tułów, które zminimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji oraz poważnych urazów. Niektórzy trenujący używają także specjalnych rękawic.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*