Piniata – nietuzinkowy pomysł na atrakcje urodzinową dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Organizacja urodzin dziecka wcale nie należy do łatwych zadań. Atrakcje każdego roku powinny być inne, a im więcej dzieci zaproszonych na zabawę, tym trudniej jest zorganizować im kreatywnie czas. Ciekawą atrakcją są piniaty, które interesują maluchy w każdym wieku i są urozmaiceniem urodzin organizowanych na salach zabaw, jak i w domach.

Czym jest piniata?

Piniata należy do rodzajów zabawy. Jest ona związana z tradycją bożonarodzeniową Ameryki Południowej. Polegała ona na strącaniu kuli wypełnionej słodyczami, a każdy uczestnik zabawy miał zebrać jak najwięcej słodkości. Zwyczaj ten sięga jeszcze czasów przedkolonialnych. Z czasem piniaty zaczęły pojawiać się na przyjęciach urodzinowych dzieci w Europie i Ameryce Północnej, zyskując na popularności i gwarantując dobrą zabawę.

Świetna zabawa z piniatą

Obecne na przyjęciach urodzinowych piniaty mają praktycznie dowolny wygląd – mogą mieć formę kuli wypełnionej słodyczami, postaci z ulubionych bajek, dinozaurów, jednorożców i właściwie każdej innej postaci i obiektu z bajki, baśni czy wyobraźni. Piniaty są zawieszone w powietrzu, a zadaniem dzieci jest ich rozbicie specjalnymi, bezpiecznymi kijkami. Rozbicie piniaty powoduje rozsypanie się słodyczy, które dzieci muszą pozbierać. Zabawa jest ciekawym urozmaiceniem urodzin i może pojawić się na imprezach kilkulatków, jak i starszych dzieci, szczególnie jeśli wnętrze piniaty wypełni się ulubionymi smakołykami maluchów. Gotowe piniaty, które należy wypełnić słodyczami można kupić w sklepach, ale prawdziwym wyzwaniem dla rodziców jest samodzielne stworzenie piniaty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*