Jak wybrać zegarek, aby pasował do garnituru?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarek to element biżuterii, który dobrze sprawdza się niemal w każdej stylizacji. Oczywiście jest tak tylko wtedy, gdy zostanie dobrany właściwie do jej charakteru. Innu egzemplarz będzie pasował do ubioru luźnego i sportowego, a inny do garnituru. W tym drugim przypadku czasomierz powinien odznaczać się należytym wyglądem i wykonaniem, tak aby dobrze wkomponował się w tak wyjątkowy strój. Na co jeszcze dokładnie zwrócić uwagę podczas doboru zegarka do garnituru?

Garnitur, a zegarek – jak je razem zgrać?

Na samym początku warto uświadomić sobie, że do garnituru powinno się wybierać zegarki klasyczne, zgodnie z zasadą im mniej, tym lepiej. Chodzi o to, że takie czasomierze charakteryzują się raczej skąpym, ale wystarczającym do świetnej prezencji wzornictwem, dzięki czemu nie rzucają się w oczy zbyt nachalnie. Ich tarcze są w pełni czytelne, a konstrukcja ma z reguły zgrabny kształt, przez co wygodnie leżą na nadgarstku, nawet pod koszulą.

Ważne jest zwrócenie uwagi na mocowanie wykorzystane w zegarku. Znacznie lepiej przy garniturach sprawdzają się skórzane paski, z racji na subtelniejszy charakter, którego nie doświadczymy w przypadku bransoletek. Najlepszym wyborem mogą okazać się te w kolorze brązowym i czarnym, z niewidocznymi szwami. Jeżeli chodzi natomiast o samo zapięcie, to najbardziej eleganckim jest to klamerkowe, ale jeżeli osobiste preferencje są inne, to można zdecydować się również na motylkowe. Oprócz tego wszystkiego, dobrze jest zadbać o jakość zegarka. Dlatego też warto zakupić model od sprawdzonego i doświadczonego producenta. Dobrym przykładem mogą być zegarki Maurice Lacroix, o których klasie świadczy szwajcarskie pochodzenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*