Elementy retro w łazience

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl retro jest obecnie bardzo popularny w kontekście aranżacji wnętrz domów i mieszkań. Z powodzeniem można go wprowadzić także do łazienki. W tym przypadku trzeba zachować jednak szczególną uwagę oraz umiar. Jakie elementy na pewno się sprawdzą? 

Większe wyposażenie

Przy zagospodarowaniu łazienki ważna jest powierzchnia – im jest większa, tym więcej można wprowadzić swobody w działania dekoratorskie. Rzeczy stylizowane na minione epoki dodają wnętrzu elegancji oraz charakteru. Jeżeli będzie ich jednak zbyt wiele, to pomieszczenie może się wydać groteskowe, co doprowadzi do efektu odwrotnego od zamierzonego. W kontekście większego wyposażenia najczęściej wybór pada na wannę wolnostojącą ze złotymi nogami, która stanowi wtedy centralny punkt pokoju. Zwolennicy prysznica mogą wybrać kabinę ze stylizowanymi ściankami czy drzwiami. Elementem retro może być również duża umywalka, koniecznie postawiona na podłodze, a nie podwieszana. Ciekawym rozwiązaniem jest też montaż staromodnego, miedzianego grzejnika. 

Dodatki

Przy niewielkim metrażu lepiej postawić na dodatki o takim charakterze, które będą stanowiły przyjemne akcenty, lecz nie zdominują wnętrza. Dobrym pomysłem będą zatem akcesoria łazienkowe retro, takie jak ciekawe wieszaki na ręczniki, stojaki na papier czy dozowniki. Oferuje je m.in. sklep Sanco Denmark. W każdej łazience znajduje się lustro, więc można również pomyśleć o modelu z ozdobnym, pozłacanym obramowaniem. Takie działania można też podjąć w obrębie oświetlenia, zastępując nowoczesne lampy, efektownymi kinkietami w dawnym stylu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*