Jak godnie pochować zmarłego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć bliskiej osoby to wydarzenie, na które większość z nas zupełnie nie jest przygotowana. Musimy się wówczas nie tylko zmierzyć z niezwykle bolesną stratą, ale również załatwić mnóstwo rozmaitych kwestii formalnych. Kluczowe znaczenie ma tutaj przede wszystkim jak najszybsze skontaktowanie się z firmą specjalizującą się w kompleksowej organizacji pochówków. Godny polecenia jest m.in. ten konkretny zakład pogrzebowy z siedzibą w Limanowej: https://www.kulmapogrzeby.pl/.

Pamiętajmy o ustaleniu szczegółów z księdzem

Po śmierci kogoś z naszej rodziny lub najbliższego otoczenia powinniśmy w pierwszej kolejności zawiadomić o tym fakcie lekarza z przychodni, który wystawi stosowną kartę zgonu. Alternatywnym rozwiązaniem jest wezwanie karetki pogotowia. Pamiętajmy, że ciało można przechowywać w mieszkaniu bądź domu przez maksymalnie 72 godziny. Przed upływem tego czasu musi ono zostać koniecznie przewiezione do kostnicy ze względów bezpieczeństwa. W tym celu warto zadzwonić do wybranej firmy pogrzebowej. Jej pracownicy zabiorą zmarłego, zachowując przy tym należytą ostrożność oraz empatię. Oto pozostałe wymagane kroki:

– przekazanie zakładowi pogrzebowemu dowodu osobistego zmarłego, zaświadczenia o jego ostatnim zatrudnieniu, odcinka renty albo emerytury, a także legitymacji ZUS,

-zawiadomienie urzędu stanu cywilnego, gdzie nastąpi wystawienie aktu zgonu (niezbędnego do otrzymania zasiłku)

-złożenie wszystkich potrzebnych dokumentów w zarządzie konkretnego cmentarza

-ustalenie z pracownikiem firmy pogrzebowej kwestii dotyczących obsługi ceremonii i kosmetyki pośmiertnej,

-wybór trumny, kwiatów, muzyki,

-udanie się do księdza, aby omówić przebieg uroczystości w kościele i na cmentarzu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*