Zdobienie paznokci dla początkujących

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka zdobienia własnych paznokci nigdy nie jest łatwa: pierwsza to przygoda z wyborem odpowiedniego lakieru, a następnie naniesienie na niego ciekawych wzorów może się okazać dla wielu kobiet prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście, przy doborze odpowiednich akcesoriów i rodzaju lakieru będzie to również dobra zabawa, która z czasem może się przerodzić w hobby lub konkretny zawód!

Jakie lakiery są najlepsze do dalszej stylizacji paznokcia?

Jednym z aktualnie najbardziej sprawdzonych rodzajów lakierów do późniejszych zdobień są lakiery hybrydowe. Ich specjalne właściwości, elastyczność, szybki czas schnięcia i twarda struktura sprawiają, że idealnie nanosi się na nie drobiazgowe wzory i detale. Osoby początkujące w stylizowaniu paznokci zaczynając właśnie od hybryd mają dużą szansę na szybkie opanowanie umiejętności zdobniczych i przy tym dobrą zabawę przy wymyślaniu kolejnych kreacji. Do podkładów pod wzory można również wykorzystać lakiery hybrydowe brokatowe, dzięki którym późniejsze zdobienia będą wyglądały tak, jakby lśniły i połyskiwały.

Dobrym pomysłem dla początkujących jest również stosowanie kosmetycznych żeli do paznokci. Działanie żeli profesjonalnych jak np. ze sklepu https://chiodo.pl/pl/99-zele pozwala optycznie wydłużyć płytkę paznokcia i nadać jej oczekiwany kształt np. migdała, szpicu czy owalu. Taka baza pozwoli na większe możliwości przy późniejszym zdobieniu, a powiększony paznokieć będzie skutecznie maskował naturalne niedoskonałości, czy często opłakane wizualnie skutki obgryzania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*