Wybielanie zębów – jakie są sposoby?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybielanie zębów to popularny zabieg kosmetyczny, który może mieć ogromny wpływ na wygląd Twojego uśmiechu. Celem jest uczynienie zębów bielszymi i jaśniejszymi, ale należy również wiedzieć, że niektóre rodzaje wybielania zębów mogą również pomóc w ochronie przed ubytkami i chorobami dziąseł. 

Istnieją różne sposoby na osiągnięcie pożądanego rezultatu:

Wybielanie w gabinecie 

Jest to popularna metoda stosowana przez dentystów, która obejmuje dwie wizyty w gabinecie. Podczas pierwszej wizyty dentysta nałoży na zęby wybielacz i przez 15 minut będzie na nich świecił specjalnym światłem (zwanym światłem o wysokiej intensywności lub światłem LED). Druga wizyta odbędzie się po tygodniu, kiedy dentysta ponownie zastosuje wybielacz i ponownie będzie naświetlać zęby przez 15 minut. W tym okresie może być konieczne noszenie w nocy specjalnego ochraniacza na usta, aby chronić dziąsła przed podrażnieniem przez środek wybielający.

Wybielanie w domu 

Ta metoda polega na nałożeniu żelu wybielającego bezpośrednio na zęby i pozostawieniu go na kilka godzin, aż zostanie wchłonięty przez szkliwo zębów (trwa to zazwyczaj około 30 minut). Następnie przed pójściem spać należy wyczyścić resztki żelu pastą z fluorem – zapobiega to uszkodzeniu dziąseł, co może się zdarzyć, gdy zasypia się z żelem na zębach. Proces ten należy powtarzać codziennie, aż do uzyskania pożądanych rezultatów od stomatologa (zwykle po około trzech tygodniach).

Jeśli chcesz poznać więcej detali, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.studio-usmiechu.com/estetyka/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*