Dlaczego lepiej kupić nowy akumulator niż używany?

Dlaczego lepiej kupić nowy akumulator niż używany?

Negative Space/pexels.com

Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trwałość i wydajność

Akumulator to jedno z najważniejszych urządzeń montowanych w pojazdach. Nie tylko umożliwia rozruch silnika, ale także prawidłowe funkcjonowanie urządzeń elektrycznych w trakcie postoju. Chociaż istnieją zwolennicy kupowania używanego sprzętu, takie rozwiązanie nie jest godne polecenia. Tylko fabrycznie nowe urządzenie daje pewność, że pojazd uda się uruchomić w każdych warunkach, nawet przy trzaskającym mrozie.

Co jednak w przypadku motocykli, na których nie jeździ się zimą? Używany akumulator motocyklowy, z którego nie korzysta się poza sezonem, może utracić swe właściwości do kumulowania energii i odmówić posłuszeństwa wiosną oraz latem. Żeby nie narażać się na ryzyko unieruchomienia motocykla, lepiej kupić nowe urządzenie. Należy również pamiętać o tym, że przeciętna żywotność współczesnych akumulatorów wynosi 4-5 lat, czyli stosunkowo krótko. Wydaje się, że inwestowanie w używany, kilkuletni sprzęt nie ma najmniejszego sensu, ponieważ może on szybko odmówić posłuszeństwa.

Stosunek jakości do ceny

Niektórzy zwolennicy używek twierdzą, że tego rodzaju sprzęt jest sporo tańszy od nowego. Rzeczywiście tak jest, jednak poziom oszczędności, jaki można uzyskać, jest niewielki. Na zakup średniej klasy baterii do motocykla trzeba przygotować około 100-150 zł. W przypadku produktów przeznaczonych do aut osobowych trzeba liczyć się z wydatkiem 300-400 złotych. Droższy jest zakup baterii do pojazdów ciężarowych, które kosztują około 700-800 zł.

W takiej sytuacji wybór tańszych używek wydaje się dobrym rozwiązaniem. Ciekawą alternatywą może być wybór sklepu internetowego. Nowe akumulatory ciężarowe w Internecie są często sporo tańsze niż w tradycyjnych sklepach motoryzacyjnych. Można je znaleźć na https://gestor.pl/kategoria-produktu/akumulatory-ciezarowe/.  W związku z tym, że różnice w cenie pomiędzy urządzeniami używanymi, a nowymi dostępnymi w Internecie są nieduże, kupno używek nie ma większego sensu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*