Jakie są rodzaje peruk?

Peruki to produkty wykorzystywane powszechnie w teatrach, w trakcie różnego rodzaju imprez oraz w sytuacji, gdy jakaś osoba utraciła naturalne włosy w wyniku choroby, np. raka. Warto podkreślić, że dzisiaj mamy do czynienia z zupełnie innymi wyrobami tego typu, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dzięki nowoczesnym technologiom udało się bowiem uzyskać peruki charakteryzujące się włosiem niemal identycznym jak to występujące na głowie każdego z nas.

Włosy sztuczne albo naturalne – wszystko zależy od naszych potrzeb

Dostępne obecnie peruki umożliwiają w łatwy sposób uzyskanie pożądanego wyglądu oraz zapewnienie sobie jak najwyższego komfortu. Można je z powodzeniem dostosowywać do oczekiwań klienta. Przeciętny tego rodzaju produkt opiera się na bazie wykonanej z mikroskóry albo przewiewnego tiulu. Po bokach natomiast umieszcza się tzw. tresy, czyli włosy sztuczne lub naturalne.

Do powszechnie stosowanych rodzajów peruk można zaliczyć:

Syntetyczne – dostępne w wielu długościach oraz wariantach kolorystycznych. Możemy się zdecydować m.in. na pasma krótkie lub długie, proste albo kręcone, a także z grzywką lub z pasemkami. Najlepsze modele są wykonane z kanekalonu, czyli włókna japońskiego, które jest prawie niemożliwe do odróżnienia od włosa naturalnego.

Naturalne – w tej kategorii wyróżniamy m.in. włosy chińskie (proste i grube, zazwyczaj bardzo ciemne), indyjskie (mające skłonność do falowania), europejskie (przeważnie od osób z Włoch albo Hiszpanii, dosyć ciemne i delikatne), a także słowiańskie (znane pod nazwą kanapki słowiańskie – są jasne, zdrowe i pełne blasku). Peruki naturalne można kupić w wielu sklepach internetowych. Jednym z najbardziej znanych jest ten: http://tukkahouse.com/peruki/peruki-naturalne/blond/.

Systemowe – są najczęściej wszczepiane metodą SecondHair System, idealnie zastępując naturalne włosy. Warto podkreślić, że kosmyki są dopasowywane według potrzeb konkretnego pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 18 =