Jakie są rodzaje peruk?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Peruki to produkty wykorzystywane powszechnie w teatrach, w trakcie różnego rodzaju imprez oraz w sytuacji, gdy jakaś osoba utraciła naturalne włosy w wyniku choroby, np. raka. Warto podkreślić, że dzisiaj mamy do czynienia z zupełnie innymi wyrobami tego typu, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dzięki nowoczesnym technologiom udało się bowiem uzyskać peruki charakteryzujące się włosiem niemal identycznym jak to występujące na głowie każdego z nas.

Włosy sztuczne albo naturalne – wszystko zależy od naszych potrzeb

Dostępne obecnie peruki umożliwiają w łatwy sposób uzyskanie pożądanego wyglądu oraz zapewnienie sobie jak najwyższego komfortu. Można je z powodzeniem dostosowywać do oczekiwań klienta. Przeciętny tego rodzaju produkt opiera się na bazie wykonanej z mikroskóry albo przewiewnego tiulu. Po bokach natomiast umieszcza się tzw. tresy, czyli włosy sztuczne lub naturalne.

Do powszechnie stosowanych rodzajów peruk można zaliczyć:

Syntetyczne – dostępne w wielu długościach oraz wariantach kolorystycznych. Możemy się zdecydować m.in. na pasma krótkie lub długie, proste albo kręcone, a także z grzywką lub z pasemkami. Najlepsze modele są wykonane z kanekalonu, czyli włókna japońskiego, które jest prawie niemożliwe do odróżnienia od włosa naturalnego.

Naturalne – w tej kategorii wyróżniamy m.in. włosy chińskie (proste i grube, zazwyczaj bardzo ciemne), indyjskie (mające skłonność do falowania), europejskie (przeważnie od osób z Włoch albo Hiszpanii, dosyć ciemne i delikatne), a także słowiańskie (znane pod nazwą kanapki słowiańskie – są jasne, zdrowe i pełne blasku). Peruki naturalne można kupić w wielu sklepach internetowych. Jednym z najbardziej znanych jest ten: http://tukkahouse.com/peruki/peruki-naturalne/blond/.

Systemowe – są najczęściej wszczepiane metodą SecondHair System, idealnie zastępując naturalne włosy. Warto podkreślić, że kosmyki są dopasowywane według potrzeb konkretnego pacjenta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*