Witamina C – jaki preparat wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witamina C czyli kwas askorbinowy dobrze rozpuszcza się w wodzie. To pochodna glukozy, a roztwór ma odczyn zasadowy. Witamina C chroni organizm przed niepożądanym działaniem wolnych rodników, zwiększa odporność, przyspiesza gojenie się ran, odbudowuje skórę wspomagając tworzenie oraz odnowę włókien kolagenowych. Kwas askorbinowy także łagodzi objawy przeziębienia oraz skraca czas trwania choroby, jest konieczny do produkowania kolagenu, a także zapobiega powstawaniu siniaków oraz jest skutecznym suplementem przeciw astmie. Jeśli mamy niedobór witaminy C w organizmie to towarzyszy nam ogólna ospałość oraz pogorszenie wyglądu skóry, a także pogorszenie się wzroku. Warto zatem zadbać o odpowiednią dawkę dzienną witaminy C dla naszego organizmu.

Co zażywać, aby mieć odpowiednią ilość witaminy C w organizmie?

Dobrym źródłem witaminy C są owoce cytrusowe, truskawki, brokuły, kapusta, papryka, a także owoce dzikiej róży, czarna porzeczka i rumianek. Niestety nie zawsze zażywanie samych warzyw i owoców wystarczy aby mieć odpowiednią ilość witaminy C w organizmie. Czasem warto wspomóc dostarczenie witaminy C do organizmu przy użyciu właściwych suplementów diety.

Jakie preparaty wybrać?

Najodpowiedniejszymi preperatami jest witamina C w kapsułkach i tabletkach, ponieważ musi być strawiona i wolniej się wchłania. Zbyt szybkie wchłonięcie powoduje bowiem gwałtowny wzrost, a następnie gwałtowny spadek stężenia kwasu askorbinowego co jest niekorzystne dla organizmu. Możemy także zażywać witaminę C w proszku, zawiesinie czy też płynie. Bardzo dobre i sprawdzone suplementy diety w przystępnej cenie są w sklepie now foods. W sklepie tym są oryginalne produkty z hologramem, co świadczy o tym, że produkt nie został podrobiony i posiada odpowiednie właściwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*