Podstawowe działania i formy leczenia w walce z rakiem

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rak nie zawsze musi oznaczać poddanie się i najgorszy możliwy scenariusz. Onkolodzy oferują mnóstwo metod, które znacznie zwiększają szansę na wyzdrowienie pacjenta. Niekoniecznie trzeba decydować się na kosztowną operację. Co robić w przypadku pojawienia się nowotworów i jakie terapie są najskuteczniejsze? 

Chemioterapia 

Bardzo popularną formą radzenia sobie z nowotworami jest chemioterapia. Szpital onkologiczny Warszawa Ursynów oferuje pełen zestaw leków cytostatycznych, które opóźniają skutki działania komórek rakowych. W niektórych przypadkach w pełni je usuwają. Chemioterapie mają inny przebieg w zależności od konkretnych narządów i przerzutów. Daje dużo lepsze efekty w połączeniu z radioterapią, gdzie stosuje się promieniowanie jonizujące. 

Inne metody leczenia 

Coraz większą popularnością cieszy się immunoterapia, gdzie niszczy się komórki nowotworowe bez uszkodzenia innych komórek ustroju. Metoda polega na wykorzystaniu odpowiedzi immunologicznej całego organizmu. Można też skorzystać z hormonoterapii, ale jedynie w przypadku nowotworów zależnych od hormonów. Następuje wtedy zmiana środowiska hormonalnego. Trzeba jednak zaznaczyć, że zarówno immunoterapia, jak i hormonoterapia stosowane są tylko przy niektórych przypadkach raka, gdzie wykluczone są np. mięsaki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*