Co zakupić na święta dla młodej mamy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Młoda mama nie ma prostego życia. Wybierając prezent na święta, warto zadbać nie tylko o komfort maluszka, ale również jego mamy. Nie zawsze musimy kupować ubranka czy zabawki – takich akcesoriów maluch zwykle ma dużo, natomiast przy małym dziecku dużą pomocą mogą okazać się prezenty praktyczne, które na pewno się przydadzą.

Prezent dla mamy

Młoda mama zwykle nie ma czasu o siebie zadbać, czasem jest tak zmęczona, że nawet gdy maluch zaśnie, nie ma do tego głowy. Można pomóc jej w powrocie do formy, kupując wszelkiej maści zestawy kosmetyczne. Warto wybrać preparaty relaksujące, dzięki którym będzie mogła się odprężyć i poprawić wygląd skóry. Jest to bardziej pomocne dla mamy niż kosmetyki upiększające. Na takie przyjdzie jeszcze czas!

Co dla maluszka?

Noworodek raczej nie wymaga wymyślnych ubranek, które nie sprawdzą się przy częstym przebieraniu brudnej pieluszki. Dodatkowo maluch szybko rośnie, dlatego takie prezenty są dobre jedynie na chwilę. Dziecko do około 3 miesiąca życia jeszcze nie bawi się zabawkami, dlatego taki prezent będzie mało praktyczny. Jeśli chcemy dać maluchowi i jego mamie coś, co się przyda, warto kupić pieluszki dla noworodka lub chusteczki nawilżające.

Sprawdzą się także kremy przeciw odparzeniom czy inne środki pielęgnacyjne. Takie akcesoria przy maleństwie zużywają się bardzo szybko i chyba nie spotkamy mamy, która nie będzie zadowolona z praktycznego prezentu. Na ubieranie maluszka w piękne ciuszki czy kupowanie zabawek będzie czas za kilka miesięcy, gdy niemowlak nieco podrośnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*