Jakie specjalizacje można wybrać po ukończeniu medycyny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeważnie, gdy dopadają nas różne choroby, udajemy się najpierw do lekarza rodzinnego. W przypadku wielu z nich konieczna jest jednak dodatkowa wizyta u konkretnego lekarza specjalisty. Jest to osoba, która po studiach wybrała określoną specjalizację i poświęciła na jej ukończenie od 2 do 6 lat. W ostatnim czasie szczególnie dużą popularnością wśród absolwentów medycyny cieszy się dermatologia. Jeśli zależy nam, aby przyjął nas doświadczony dermatolog prywatnie w Krakowie bez trudu zarejestrujemy się na wizytę w jego gabinecie. 

Studia medyczne to nie koniec drogi

Coraz więcej osób po ukończeniu studiów medycznych wybiera jako specjalizację alergologię. Wynika to z faktu, że obecnie wyjątkowo wielu ludzi cierpi z powodu różnych uczuleń i alergii (choroby atopowe, astma, pyłkowica itp.). Równie dużym powodzeniem cieszy się chirurgia ogólna oraz chirurgia plastyczna. Ta pierwsza zajmuje się leczeniem operacyjnym, druga zaś obejmuje korektę różnorodnych defektów ciała.

Inne popularne specjalizacje to m.in. dermatologia (leczenie schorzeń skór, włosów oraz paznokci), andrologia (leczenie i diagnozowanie męskiego układu płciowego), geriatria (schorzenia wieku starczego) oraz ginekologia (profilaktyka i leczenie chorób związanych z żeńskimi drogami rodnymi). Oprócz tego studenci medycy wybierają często następujące kierunki:

anestezjologia – znieczulanie pacjentów na stole operacyjnym i ich leczenie na oddziałach intensywnej terapii

– diabetologia – leczenie cukrzycy i jej różnych powikłań

– kardiologia – zajmowanie się chorobami serca oraz wadami całego układu sercowo-naczyniowego

– laryngologia – zajmowanie się fizjologią i leczeniem wszelkich chorób ucha, gardła, nosa, a także krtani; jeśli mamy jakiś problem w tym zakresie i chcemy, aby przyjął nas dobry laryngolog Kraków jest miastem, w którym z pewnością takiego znajdziemy

– gastrologia, genetyka, hematologia, interna, logopedia, endokrynologia, homeopatia, nefrologia i wiele innych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*