Sposoby na uzyskanie odszkodowania od linii lotniczych – jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sezonie wakacyjnym, w dalekie podróże najczęściej lata się samolotem. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba spędzać wielu godzin w pozycji siedzącej, niejednokrotnie podróżując w skwarze letnich dni. Dziś samolot jest jednym z najbezpieczniejszych środków transportu na świecie. Jednak i linie lotnicze mają czasami problemy z płynnością lotów – a więc czy to opóźnieniami, czy odwołaniami rejsów. Co zrobić w takim wypadku?

Ubezpieczenie lotu

Każdy wyjazd, szczególnie daleki, wiąże się z dużymi przygotowaniami. Lot samolotem, mimo że jest szybszym środkiem transportu, niż samochód wiąże się z koniecznością przybycia na lotnisko wcześniej, przejściem kontroli osobistej oraz bagażu. Szczególnie frustrujące może okazać się, że mimo skontrolowania i gotowości do wylotu, pojawia się komunikat o opóźnieniu lotu.

Kilka godzin na lotnisku – odszkodowanie

W sytuacji, gdy zdarzy się opóźniony lot, można ubiegać się o odszkodowanie, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem, w przypadku odwołania lub wydłużenia czasu oczekiwania na wylot, przysługuje odszkodowanie od 250 do 600 EUR. Dzięki temu, oczekiwanie kilka dodatkowych godzin na odlot, będzie zrekompensowane. Obecnie wiele firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie pomoc w uzyskaniu odszkodowania. Najczęściej trzeba wypełnić prosty formularz, w którym należy wpisać takie informacje, jak: 

– dane personalne i kontaktowe,

– nazwa linii lotniczych, 

– szczegóły dotyczące lotu (data, miejsce, numer lotu), 

– opis sytuacji, 

– ewentualne załączniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*