Dlaczego trzeba regularnie strzyc psa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie psa, mimo że daje wiele radości, wiąże się też z wieloma obowiązkami. Każdego psa trzeba regularnie wyprowadzać na spacery, większość psów wymaga od czasu do czasu trochę zabawy i bliskości ze swoim właścicielem. Należy też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji – psy powinny być od czasu do czasu kąpane, zęby i uszy wyczyszczone, trzeba też regularnie odwiedzać weterynarza i pamiętać o szczepieniach. Do obowiązków właścicieli niektórych czworonogów należy także dbanie o sierść swojego pupila. 

Które rasy psów wymagają strzyżenia?

Strzyżenia wymagają przede wszystkim rasy długowłose. Skołtuniona i zaniedbana sierść to pożywka dla grzybów i bakterii i ryzyko rozwoju infekcji skórnej. Ponadto, odpowiednia długość sierści zapewni psu dobrą izolację i ciepło zimą oraz chłód latem. Należy regularnie, co kilka miesięcy strzyc takie rasy psów jak yorkshire terier, pudel, foxterrier, sznaucer, maltańczyk, terrier rosyjski, terrier szkocki, seter irlandzki. Rasy psów takie jak husky, owczarek niemiecki, owczarek belgijski, labrador, nie wymagają strzyżenia. 

Jak ostrzyc psa?

Strzyżenie psa to zabieg, który można wykonać samodzielnie w domu, ale często warto jest skorzystać z usług specjalisty. Groomer, czyli psi fryzjer to osoba z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, która wie, jaką długość powinna mieć sierść psa danej rasy i jak zrobić to prawidłowo, aby pies nie tylko dobrze wyglądał, ale przede wszystkim dobrze się czuł ze swoją sierścią. Dobry psi fryzjer będzie też wiedział jak uspokoić niecierpliwego psa i jak zadbać o jego samopoczucie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*