Trendy ślubne w modzie męskiej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Moda ślubna, zarówno kobieca, jak i męska ulega ciągłym zmianom i przekształceniom. Pewne trendy, szczególnie w stylizacji pana młodego są jednak ponadczasowe. Istnieją trwałe i klasyczne elementy ubioru, które od wielu lat stanowią nieodłączny element ślubnej garderoby męskiej.

Krawat?

Krawaty, chociaż obecne w modzie ślubnej, nigdy nie wiodły prymu i nie cieszyły się zbytnią popularnością w ślubnych stylizacjach męskich. Ustępują bardziej wyrafinowanej i eleganckiej muszce. Muszki męskie są bowiem nieodłącznym elementem wyjściowej stylizacji każdego prawdziwego dżentelmena. Największą popularnością cieszą się od lat klasyczne muszki w kolorze czarnym, które świetnie komponują się z czarnym garniturem, a jeszcze lepsze połączenie stanowią z frakiem. Czarnej muszki nie należy jednak używać przy garniturach niebieskich, popielatych, bądź jasnych. Tutaj sprawdzają się muchy w szkocką kratkę, czerwone bądź w różnego rodzaju wzory. Stanowczo należy unikać białych muszek, które są reliktami mody z przełomu tysiąclecia. Stylistyką do muszki powinna odpowiadać poszetka bądź butonierka. Warto pamiętać, iż decydując się na klasykę w postaci muchy czarnej, poszetka powinna mieć kolor biały.

W miejsce guzików

Każdy mężczyzna przygotowujący się do ślubu powinien pamiętać o nieodłącznym elemencie ślubnej garderoby, czyli o spinkach. Spinki do mankietów są elementem niezwykle ważnym. Największymi łaskami cieszą się tradycyjne spinki złote bądź srebrne. Warte uwagi są również te wysadzane różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi. Jednakże przy wyborze spinek można pozwolić sobie na trochę więcej szaleństwa, wybierając takie, które swoją formą będą zdradzały nasz charakter bądź zainteresowania. Na przykład u muzyka świetnie będą wyglądały spinki w kształcie nutki, klucza wiolinowego bądź instrumentu, na którym gra.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*