Jak wykonać estetyczny manicure?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdego człowieka. Branża beauty uprzyjemnia życie kobiet, proponując pełen asortyment narzędzi i kosmetyków do samodzielnego wykonania manicure tradycyjnego, hybrydowego i żelowego. Dbanie o siebie zyskuje na popularności, bo człowiek który potrafi zadbać o siebie sprawia wrażenie bardziej odpowiedzialnego. Coraz częściej swoje o dłonie dbają również mężczyźni, a zainteresowanie manicurem męskim rośnie z dnia na dzień.

Niezbędne akcesoria

Wśród narzędzi do pielęgnacji dłoni i paznokci zawsze warto mieć dobrej jakości pilniczek, dzięki niemu łatwo będzie uzyskać oczekiwany kształt płytki i pozbyć się rozdwojeń. Przed zakupem należy wybrać odpowiednią gradację. W wyrównaniu bruzd i nierówności skutecznie pomoże polerka do paznokci, która wygładzi i doda blasku. Koniecznie należy zlikwidować przesuszone i przerośnięte skórki. Można je najpierw odsunąć przy pomocy specjalnych radełek, np. takich jak te: https://powabna.pl/radelka-do-paznokci. Następnie należy je usunąć używając cążek lub nożyczek. Na koniec warto pomalować płytkę ulubionym lakierem bądź odżywką. Po użyciu wszystkie jednorazowe narzędzia należy wyrzucić, a te wielorazowe trzeba zdezynfekować dedykowanym płynem.

Warto pamiętać o regularnym peelingu dłoni, który pomoże usunąć martwy naskórek. Na koniec nie wolno zapomnieć o nawilżaniu skóry dłoni i paznokci – tutaj na wagę złota będzie dobry krem witaminowy, bądź dedykowany olejek. W przypadku bardzo przesuszonych dłoni można nakładać go na noc pod rękawiczki kosmetyczne. Dzięki temu kosmetyk będzie miał czas aby się wchłonąć i wygładzić niedoskonałości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*