Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Jest to również wygodny, niewymagający konserwacji zabieg, który można wykonać szybko i łatwo w zaciszu gabinetu lekarskiego lub medycznego spa.

Laserowe usuwanie włosów działa poprzez ukierunkowanie na melaninę w mieszkach włosowych. Energia lasera jest pochłaniana przez melaninę, która nagrzewa się i niszczy mieszek włosowy. Ciepło uszkadza korzeń każdego włosa, więc przestaje on odrastać.

Laser działa poprzez ukierunkowanie określonej długości fali, która jest pochłaniana przez melaninę (barwnik we włosach). Procedura trwa zazwyczaj około 10 minut, a do uzyskania efektów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów.

Po każdym zabiegu technik zastosuje żel chłodzący, aby znieczulić obszar i zmniejszyć dyskomfort. Podczas samego zabiegu możesz odczuwać lekki dyskomfort, ale powinien on trwać najwyżej kilka sekund. Zaczerwienienie i obrzęk, które wystąpią po zabiegu powinny zniknąć w ciągu kilku godzin lub w ciągu nocy, w zależności od tego jak wrażliwa jest Twoja skóra.

Jak przebiega zabieg?

– Przygotowanie – Technik oczyści skórę specjalnym preparatem oczyszczającym, następnie nałoży krem lub żel miejscowo znieczulający.

– Leczenie – laser emituje impulsy światła, które przechodzą przez skórę, namierzając i unieszkodliwiając mieszki włosowe znajdujące się około pół cm pod powierzchnią.

Na tym etapie możesz odczuwać lekki dyskomfort, gdy technik porusza się po górnej części ciała i po twarzy, ale nie ma bólu, gdy używa samego lasera na dolnej części nóg lub w okolicy bikini. Zabieg może trwać od 15 minut do ponad godziny, w zależności od tego, jak dużo włosów wymaga usunięcia i ile czasu potrzeba na leczenie każdego obszaru.

– Opieka po zabiegu – Po zakończeniu zabiegu i powrocie do ubrań technik zastosuje żel chłodzący, który złagodzi ewentualny dyskomfort.

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegu, to sprawdź stronę: https://dermo-medica.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*