Soczewki kontaktowe – jakie jest ich zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Soczewki kontaktowe to małe, cienkie kawałki plastiku, które są noszone na powierzchni oka. Pomagają one skorygować problemy z widzeniem, takie jak krótkowzroczność lub dalekowzroczność.

Jak działają soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe są zakładane bezpośrednio na rogówkę, czyli przezroczystą strukturę w kształcie kopuły znajdującą się w przedniej części oka. Kiedy na coś patrzysz, światło przechodzi przez rogówkę i jest ogniskowane na siatkówce przez soczewkę. Dzięki temu widzisz wyraźnie i ostro. Jeśli rogówka jest uszkodzona lub chora, nie może prawidłowo skupiać światła i możesz mieć niewyraźne widzenie lub inne problemy ze wzrokiem. Stosowanie soczewek kontaktowych może pomóc przywrócić wyraźne widzenie w takich przypadkach.

Jakie są różne rodzaje soczewek kontaktowych?

Miękkie soczewki kontaktowe – są wygodniejsze niż twarde, ponieważ są bardziej elastyczne i łatwiej je założyć i zdjąć. Są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, w zależności od recepty potrzebnej użytkownikowi. Soczewki twarde – są wykonane ze sztywnych tworzyw sztucznych, więc nie przemieszczają się w oku tak bardzo jak soczewki miękkie, co czyni je lepszymi dla osób, które mają problemy z utrzymaniem oczu otwartych podczas noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Sztywne soczewki gazoprzepuszczalne (RGP) – są podobne do miękkich, ale wykonane z nieco innego materiału, który pozwala na łatwiejsze przenikanie tlenu niż w przypadku zwykłych miękkich soczewek kontaktowych.

Jeśli chcesz nabyć taki produkt, to sprawdź stronę: https://medaroptyk.pl/soczewki-kontaktowe/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*