Rodzaje popularnych diet

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Diety. Spotkamy ich mnogość. Nie wszyscy wiedzą, że dieta to po prostu to, co jemy. Teoretycznie można być na diecie i jeść fast food. Jednak z jakimi najbardziej popularnymi dietami można się spotkać wśród ludzi? O czym najczęściej usłyszymy?

Dieta odchudzająca

Najbardziej popularna dieta. Dla wielu ludzi słowo „dieta” kojarzy się głównie z odchudzaniem. Wersji diet do odchudzania jest sporo. Najczęściej jednak bazują one na zdrowej żywności, unikają śmieciowego jedzenia i sprawiają, że osoba gubi kilogramy, ponieważ jest na deficycie kalorycznym.

Ciekawe diety

Z pewnością kolejną ciekawą dietą (odchudzającą) jest dieta sokowa, która w głównej mierze opiera się na sokach i koktajlach z warzyw i owoców. Jest na nią coraz większa popularność. Z pewnością jest wygodna dla ludzi, którzy spędzają wiele czasu poza domem, gdyż posiłki można łatwo przenosić i spożywać.

Dieta Paleo
Kolejną interesującą i zdrową dietą jest Paleo. Jest to sposób odżywiania się sprzed tysięcy lat naszych przodków. Bazuje głównie na mięsie, warzywach i owocach, które nie były wtedy dostępne przemysłowo. W tej diecie nie znajdziemy makaronu, chleba czy pizzy.

Dieta HFLC
Inaczej dieta wysokotłuszczowa polega na jedzeniu minimalnej ilości węglowodanów a za to przerzucenie się na nieokreślone ilości tłuszczu. Z założenia nasz organizm sam reguluje to, ile możemy zjeść. W teorii jemy tyle, ile chcemy tłuszczu, a mimo to chudniemy. Minusem tej diety jest to, iż na początku nim organizm przystosuje się do nowego paliwa (tłuszczu) – mija sporo czasu, gdy jesteśmy jak zombie bez siły.

Tekst powstał we współpracy z ŻryjZdrowo Catering.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*