Jakich środków używać do mycia psów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psy od czasu do czasu wymagają kąpieli, jednak używanie do tego celu mydeł i szamponów dla ludzi to duży błąd, który może spowodować nieprzyjemne podrażnienia skóry naszego czworonoga. Gdy nasz psiak wytarza się w czymś brzydko pachnącym lub ma niepokojące objawy skórne, takie jak nadmierne swędzenie czy łuszczenie się naskórka, wtedy powinniśmy sięgnąć po specjalistyczny szampon przeznaczony dla psów. Na co jednak powinniśmy szczególnie zwracać uwagę przy wyborze takiego szamponu?

Jaki szampon dla psa wybrać?

Szampon dla psów powinien być przede wszystkim łagodny. Do rutynowego kąpania tylko w celu odświeżenia futra warto sięgać po szampon hipoalergiczny, który nie wywoła żadnych niepożądanych reakcji skórnych, nie ma też drażniącego dla psa zapachu ani niebezpiecznych dodatków chemicznych. Taki specyfik to także najbezpieczniejsza opcja dla psów ze skłonnością do reakcji alergicznych. Natomiast jeśli istnieje podejrzenie infekcji grzybowej na skórze, której objawami może być świąt, przerzedzanie się sierści czy nawet punktowe wyłysienia, wtedy przydać się może szampon z chlorheksydyną, który dostępny jest np. tu: https://specdrob.pl/Domowe-c204.

Gdy pies często się drapie, ale nie ma innych objawów, można zastosować także łagodzącą kąpiel w szamponie z owsem i aloesem, a po przebytych chorobach skóry przydatny może się okazać kosmetyk z selenem bądź z biosiarką, które wspomogą powrót do zdrowia. Zawsze jednak dobrze jest skonsultować wszystkie problemy skórne z weterynarzem, by nie zaszkodzić swojemu pupilowi leczeniem na własną rękę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*